1000 TL kulaklık önerisi

Bir marka ekosistem kurmaya elverişli olmasa bile o markanın başka bir ürünü ile diğer bir ürünü ile uyumlu çalışır.

Benim Huawei saatim var telefonum Samsung eğer Samsung saat alsaydım telefonumla çok daha uyumlu avantajlı olurdu mesela ben uyuduğum zaman saat otomatik olarak algılar telefonda da otomatik olarak uyku moduna geçerdi ama Huawei saat ile telefonum tam uyumda çalışmıyor telefonda da uyku moduna geçmiyor telefon saatten bağımsız olarak çalışıyor eğer saatim Samsung olsaydı tam senkronize şekilde çalışırdı saatte ne yaptıysam telefonda da o yapılabilirdi ben uyuduğumda saat uyumamı algılayacak telefonda otomatik olarak aktifleşecekti.

Eki Görüntüle 2184394

Bir hafta Huawei telefon kullandım kullanırken saatte yazan uyku verilerimin Samsung telefon kullanırken ki verilerimden daha ayrıntılı olduğunu fark ettim ya da uzaktan denklanşör vardı ya da ipuçları vardı AI tips (artiffical intelligence tips yani yapa zeka ipuçları)
Kulaklıkta bile uyumun senkronize olmanın en küçük en basit bir örneği.

Eki Görüntüle 2184397

Samsung mobil cihaz...

@FeritFF umarım yeterli bir şekilde açıklayabilmişimdir.

Hocam çok teşekkürler deneyim ve derin anlatımınız için. Şu an ben de Samsung saat Xiaomi telefon kullanıyorum memnun gibiyim de. Tamamen haklısınız ama saat ve kulaklık mesela birbirinden birazcık ayrılıyor bence. Sonuçta sadece müzik dinlemeyi planlıyorum, saatteki gibi dediginiz ekstra ozellikleri pek fazla olmayacak gibi. Bana şu anki durumda sadece ses kalitesi gerekli oluyor yani bir nevi. Onda da Buds FE'yi öneriyorsanız onu alacağım. Yeniden dediğim gibi ekstra ozellikleri pek fazla kullanmam gerek de duymam. Sadece uygulaması üzerinden kontrol edebilmem yetiyor ki Buds FE buna olanak tanıyor.

Hocam çok teşekkürler deneyim ve derin anlatımınız için. Şu an ben de Samsung saat Xiaomi telefon kullanıyorum memnun gibiyim de. Tamamen haklısınız ama saat ve kulaklık mesela birbirinden birazcık ayrılıyor bence. Sonuçta sadece müzik dinlemeyi planlıyorum, saatteki gibi dediginiz ekstra ozellikleri pek fazla olmayacak gibi. Bana şu anki durumda sadece ses kalitesi gerekli oluyor yani bir nevi. Onda da Buds FE'yi öneriyorsanız onu alacağım. Yeniden dediğim gibi ekstra ozellikleri pek fazla kullanmam gerek de duymam. Sadece uygulaması üzerinden kontrol edebilmem yetiyor ki Buds FE buna olanak tanıyor.

Suya toza dayanıklılık ve kullanım süresi önemliyse Buds 5 öneririm yine de çünkü Buds FE'de suya dayanıklılık yok ve tek kulaklıkla kullandımda 1,5 saat daha düşük kullanım süresi vaat ediyor kulaklık+şarj kutusu ile 10 saat daha düşük kullanım süresi vaat ediyor.
Ve gürültü engelleme konusunda Redmi Buds 5 daha önde.
Markasal olarak bakarsak kesinlikle Samsung derim.
Ama model olarak bakarsak Redmi Buds 5 biraz üstün gibi özellikle ANC ve suya dayanıklılık konusunda.

Suya toza dayanıklılık ve kullanım süresi önemliyse Buds 5 öneririm yine de çünkü Buds FE'de suya dayanıklılık yok ve tek kulaklıkla kullandımda 1,5 saat daha düşük kullanım süresi vadediyor kulaklık+şarj kutusu ile 10 saat daha düşük kullanım süresi vadediyor.
Ve gürültü engelleme konusunda Redmi Buds 5 daha önde.
Markasal olarak bakarsak kesinlikle Samsung derim.
Ama model olarak bakarsak Redmi Buds 5 biraz üstün gibi özellikle ANC ve suya dayanıklılık konusunda.

Markasal olarak kesinlikle öyle ama dediğim gibi ses kalitesine veriyorum parayı bir nevi. O yüzden sadece markaya değil de performansa para vermek istiyorum. Sanırım Buds 5 alacağım, teşekkürler cevaplarınız için.

Hocam merhaba yeniden. karşılaştırmalarında istatistiklerinde gerek kullanım süresi gerek gürültü azaltması olsun Redmi Buds 5'in daha iyi olduğunu gördüm. Fakat ses kalitesi hakkında bir şey diyemiyorum. Eğer gerçekten ses kalitesinde de öneriyorsanız alacağım.
Buds 5 mi daha iyidir Buds FE mi bilmiyorum ama bu bütçelerde sürekli önerildiği için ve kendim de aktif olarak kullandığım için önerdim. Ama telefonunuz Xiaomi olduğu için Xiaomi marka kulaklık almanız da tüm özelliklerini kullanabilmeniz açısından iyi olur diye düşünüyorum. Tabii ki Buds FE ile Redmi 5 arasında çok fark varsa Buds FE alırdım, incelemelere vs. bakabilirsiniz.

Buds 5 mi daha iyidir Buds FE mi bilmiyorum ama bu bütçelerde sürekli önerildiği için ve kendim de aktif olarak kullandığım için önerdim. Ama telefonunuz Xiaomi olduğu için Xiaomi marka kulaklık almanız da tüm özelliklerini kullanabilmeniz açısından iyi olur diye düşünüyorum. Tabii ki Buds FE ile Redmi 5 arasında çok fark varsa Buds FE alırdım, incelemelere vs. bakabilirsiniz.

Redmi daha üstün duruyor kağıt üstünde

Geri
Yukarı