1070 Ti fanların birinin yavaş çalışması normal mi?

Arda Yavuz

Hectopat
Ekran kartım 1070 Ti ve sağ fanı sola bakarak daha yavaş çalışıyor ısı olarak veya kullanım olarak bir sorun çıkarmıyor. Sebebi nedir? Fanı değiştirmem gerekli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sicaklikta sorun yoksa boş ver. Tam yukte muhtemelen ikisi de ayni hizda doner.
hocam tam yukte donup donmedigine emin degilim ayni hizda ama sicaklik sorunu yapmiyor suanlik umarim ilerde fan degisimi gerektirmez

Tasarımı ne kartın? Boşta ve Furmark stres testindeyken HWInfo64 ekran görüntüsü at.
tasarimi bu hocam HWInfo64 dediginiz sey ne sicaklik testimi bosta ve yukte

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    30,3 KB · Görüntüleme: 7
Çünkü birinin diğerinden daha yavaş dönmesi anormal bir durum kartların birçoğu için, Twin X2 tasarımında falan normal de diğerlerinde değil. Arkadaşın kartında hiç değil. Aorus Elite gibi kartlarda da aynı yöndeki fanlar ayrı devir almıyorlar.

Çünkü birinin diğerinden daha yavaş dönmesi anormal bir durum kartların birçoğu için, Twin X2 tasarımında falan normal de diğerlerinde değil. Arkadaşın kartında hiç değil. Aorus Elite gibi kartlarda da aynı yöndeki fanlar ayrı devir almıyorlar.
anladim hocam ben olmadi ya bi yaglamaya yapicam yada fan degisimi yapicam o zaman

Önce fanlara giden PWM sinyalini ve devirlerini boşta ve yükte ayrıca olacak şekilde kaydet, sıcaklıklarına da bakarak. Yukarıda o yüzden HWInfo64'ü söyledim, internetten onu indirip sensör verilerini okuman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı