RTX 3070 Ti yükte 75-80 derecede çalışması normal mi?

XFarcus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Biyolog
Merhaba. İnternette izlediğim bir videoda oynadığım oyunun ayarlarıyla ilgili düzeltmeler yaptım ve ekran kartım yük altında 75-80 derece arası gidip geliyor. Sizce normal bir sıcaklık mı? Kasanın yan kısmı temperli cam. Yan kapağını açarak oynuyorum sıcaklığa önlem olsun diye ama doğru mu acaba? Fanlar MSI Afterburner uygulamasıyla %85 de çalışıyor.
Ekran kartı modelim: PNY RTX 3070 Ti Epic-X 8 GB GDDR6X.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki 5:30'dan sonra olan ayarları yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İnternette izlediğim bir videoda oynadığım oyunun ayarlarıyla ilgili düzeltmeler yaptım ve ekran kartım yük altında 75-80 derece arası gidip geliyor. Sizce normal bir sıcaklık mı? Kasanın yan kısmı temperli cam. Yan kapağını açarak oynuyorum sıcaklığa önlem olsun diye ama doğru mu acaba? Fanlar MSI Afterburner uygulamasıyla %85 de çalışıyor.
Ekran kartı modelim: PNY RTX 3070 Ti Epic-X 8 GB GDDR6X.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki 5:30'dan sonra olan ayarları yaptım.

Havalar çok sıcak kasanız iyi hava akışı sağlamıyordur ve PNY iyi soğutması olduğunu düşünmüyorum yani normal sıcaklıklar.

3070 Ti gibi bir GPU'ya neden PNY aldınız anlamış değilim öyle güçlü GPU'lara böyle giriş seviyesi markalar tavsiye etmiyorum ama dediğim gibi normal sıcaklıklar.
Neden olacak hocam tabiki fiyat yüzünden MSI gibi markalarla aralarında 3-4k oynuyordu. Malum ülkemizde kalitesinin yanında bir de ismine para veriyorsun.

Neden olacak hocam tabii ki fiyat yüzünden MSI gibi markalarla aralarında 3-4K oynuyordu. Malum ülkemizde kalitesinin yanında bir de ismine para veriyorsun.

Yani 3070 Ti alacak kadar parası olan bir insanın 2-3 binleri çok görmemesi gerektiğini düşünüyorum ama evet bu aldıklarınız bile bütçenizin zorlamış olduğu gerçeğini değiştirmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı