1080 SLI ya da 1080 Ti

Zusth

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Schweinfurt
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Müh.
Profil Kapağı
1521758257
Elimde şuan ASUS Strix GTX 1080 bulunuyor, bir yenisini daha alıp SLI yapmam mı mantıklı yoksa satıp Ti almam mı? Ayrıca bu SLI konusu açılınca akla gelen darboğaz sorunu vs. olur mu? İşlemcim i7 7700K.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de yapmayıp en azından AMD'nin Vega mimarisini ya da NVIDIA'nın Volta mimarisini beklemeniz daha iyi olur. GTX 1080 zaten canavar gibi bir kart. Şimdi 1080 Ti alırsınız 6-7 ay sonra GTX 2070 çıkar 1080 Ti ile aynı performansı yarı fiyatına verir canınızı sıkar.

Elimde şuan ASUS Strix GTX 1080 bulunuyor, bir yenisini daha alıp SLI yapmam mı mantıklı yoksa satıp Ti almam mı? Ayrıca bu SLI konusu açılınca akla gelen darboğaz sorunu vs. olur mu? İşlemcim i7 7700K.
Faboxin arkadaşa katılıyorum. Şimdi 1080ti alırsın. İleride 1 tane daha alarak gücünü daha da arttırsın.

İkisini de yapmayıp en azından AMD'nin Vega mimarisini ya da NVIDIA'nın Volta mimarisini beklemeniz daha iyi olur. GTX 1080 zaten canavar gibi bir kart. Şimdi 1080 Ti alırsınız 6-7 ay sonra GTX 2070 çıkar 1080 Ti ile aynı performansı yarı fiyatına verir canınızı sıkar.
Sizin dediğiniz mantıkla hiç bir zaman ekran kartı alınamaz ki. Mesela o zaman 2070 aldın. Yine 6-7 ay sonra belki 3060 çıkacak gene aynı performansı yarı fiyatına alacak falan böyle şeylerle düşünüp almaya çalışırsanız elinizdeki karttan hiçbir zaman mutlu olamazsınız. Bilmem anlatabildim mi ?

Buldularda bunuyorlar.
Yok yani sisteminde 1080 gibi kart var SLI peşinde koşmak nedir, zaten SLI yapsan kaç tane oyunun o desteği var. 4K kullanıyorsan yetmiyor diyorsan Tİ alman mantıklı olacaktır. 1080'in 2K da 100+ FPS'den düşmeyeceği kanaatindeyim. Bana göre 60 FPS üstü fantazidir, para israfıdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı