1080 SLI ya da 1080 Ti

Yok yani sisteminde 1080 gibi kart var SLI peşinde koşmak nedir, zaten SLI yapsan kaç tane oyunun o desteği var. 4K kullanıyorsan yetmiyor diyorsan Tİ alman mantıklı olacaktır. 1080'in 2K da 100+ FPS'den düşmeyeceği kanaatindeyim. Bana göre 60 FPS üstü fantazidir, para israfıdır.
Ben 1050Ti zor aldım. 1080 SLI... Akıyor bugün maşallah.

GTX 1080 SLI yapmak da GTX 1080 Ti almak da tamamen gereksiz, 4K 60 FPS oyunculuk takıntısı olmayan adama GTX 1080 fazla fazla yeter, kaldı ki GTX 1080 Ti fiyatına göre iyi değil, GTX 1080 ile arasında uçurum bir fiyat var ve o fiyat farkına değmiyor maalesef.

Sizin dediğiniz mantıkla hiç bir zaman ekran kartı alınamaz ki. Mesela o zaman 2070 aldın. Yine 6-7 ay sonra belki 3060 çıkacak gene aynı performansı yarı fiyatına alacak falan böyle şeylerle düşünüp almaya çalışırsanız elinizdeki karttan hiçbir zaman mutlu olamazsınız. Bilmem anlatabildim mi ?
GTX 1070 10 haziranda çıktı. Volta mimarisi en erken ocak 2018'de çıkacak desek arada 1.5 sene fark var. Yani yeni mimari o kadar kısa aralıklarla gelmiyor. 6-7 ay bekleyip güncel mimariye yönelmek yerine GTX 1080 gibi bir kartı satıp 1080 Ti almak bana mantıklı gelmedi.

2070 çıkacak 1080Ti performansında olacak. Zor değil mi o iş bir de yarı fiyatına. Hımm...
GTX 980 Ti 3.500 TL'ye yakın fiyatlara satılıyordu Pascal mimarisinden önce. Sonra GTX 1070 çıktı 1.800 TL'ye daha iyi performans sundu.

Son düzenleme:
VEGA en geç haziranın sonlarına doğru çıkacak. Bu Q2 sürecinin içerisindeyiz. AMD'nin fiyat konusunda ne yapacağını henüz bilmesekte GTX 1080 ayarlarında olacağını tahmin ediyorum. VEGA'nın şuan özelliklerini belirttiği VEGA 10, 12.5 TFLOPS olarak geliyor. Bu Titan XP'den bile güçlü anlamına geliyor.
1080Tİ almadan önce bu bilgileride değerlendirmekte fayda var.

VEGA en geç haziranın sonlarına doğru çıkacak. Bu Q2 sürecinin içerisindeyiz. AMD'nin fiyat konusunda ne yapacağını henüz bilmesekte GTX 1080 ayarlarında olacağını tahmin ediyorum. VEGA'nın şuan özelliklerini belirttiği VEGA 10, 12.5 TFLOPS olarak geliyor. Bu Titan XP'den bile güçlü anlamına geliyor.
1080Tİ almadan önce bu bilgileride değerlendirmekte fayda var.
R3ler ne oldu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı