11.500 TL sistem toplama

SaresPrice

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben buna benzer bir konu açmıştım ama hem diğer parçaları değiştirmem konusunda gelen önerilere hem de eksik kalan şeyler için bir konu daha açma isteği duydum. Ben bir kasa topluyorum ve içindeki ekran kartı muhtemelen MSI GeForce 3060 Ti olacak. İşlemci olarak 3700X veya 3800X düşünüyorum. Anakart olarak ise B550 S2H düşünüyorum. Şimdi benim hem birbiriyle sorun çıkarmayacak kalan donanımlar için önerilere ihtiyacım var. Kasa toplam 11.500'ü geçmezse güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben buna benzer bir konu açmıştım ama hem diğer parçaları değiştirmem konusunda gelen önerilere hem de eksik kalan şeyler için bir konu daha açma isteği duydum. Ben bir kasa topluyorum ve içindeki ekran kartı muhtemelen MSI GeForce 3060 Ti olacak. İşlemci olarak 3700X veya 3800X düşünüyorum. Anakart olarak ise B550 S2H düşünüyorum. Şimdi benim hem birbiriyle sorun çıkarmayacak kalan donanımlar için önerilere ihtiyacım var. Kasa toplam 11.500'ü geçmezse güzel olur.

Deluxe 5A-RTX3070 | Game Garaj
SSD değiştirin ve tadını çıkarın.

Deluxe 5A-RTX3070 | Game Garaj
SSD değiştirin ve tadını çıkarın.

Monitör olarak 2K kullancaksanız kesinlikle besler SSD değiştirin anakart yeterli gelir bu bütçe ile en yüksek performans için bu sistem var.
monitörüm şuan 1080p ilerde alırım herhalde. ssd olarak samsung 970 evo 1 tb almayı düşünüyorum sata 1 ve sata 2 yi çıkarıp. sadece ekran kartının markası beni korkuttu. çok bilgim yok palit diye bir marka duymamıştım.

Monitörüm şu an 1080P ileride alırım herhalde. SSD olarak Samsung 970 EVO 1 TB almayı düşünüyorum SATA 1 ve SATA 2'yi çıkarıp. Sadece ekran kartının markası beni korkuttu. Çok bilgim yok Palit diye bir marka duymamıştım.

Tabii ki MSI ASUS gibi markalar sıcaklık konusunda daha iyi değerler sunuyor ama aynı GPU farkı derece olur sadece ve ufak hız farkları Palit her segmentte kart üretiyor gayette güzel.

Tabii ki MSI ASUS gibi markalar sıcaklık konusunda daha iyi değerler sunuyor ama aynı GPU farkı derece olur sadece ve ufak hız farkları Palit her segmentte kart üretiyor gayette güzel
hmm anladım. ama işlemci stok soğutucuyla soğuyabilecekmi ? aslında bir süre stok soğutucuyla gitmesi yetebilir 1 yıl içersinde kalan parçalarıda yavaş yavaş halledicem monitör , soğutma vb.
bu arada baya tuttum sizi yardımlarınız için çok teşekkürler

Hmm anladım. Ama işlemci stok soğutucuyla soğuyabilecek mi? Aslında bir süre stok soğutucuyla gitmesi yetebilir 1 yıl içerisinde kalan parçaları da yavaş yavaş halledeceğim monitör, soğutma vb.
bu arada bayağı tuttum sizi yardımlarınız için çok teşekkürler.

Ağır işlerde çalışacaksa işlemci stok soğutma yetmeyebilir yakın bir sürede kule tipi veya sıvı soğutma alırsanız çok daha iyi olur tabii ki.

Ağır işlerde çalışacaksa işlemci stok soğutma yetmeyebilir yakın bir sürede kule tipi veya sıvı soğutma alırsanız çok daha iyi olur tabii ki.
yeni nesil oyunları denemek istiyorum ama zaten soğutucu alana kadar monitörde almayacağım için 1080 p de oynayacağım zorlanmaz herhalde :D

Yeni nesil oyunları denemek istiyorum ama zaten soğutucu alana kadar monitörde almayacağım için 1080P'de oynayacağım zorlanmaz herhalde :D.

1080P'de oynarken kesinlikle rt Ultra'ya alın ve ayarlayı en üst düzeye çıkartın darboğaz olursa DSR ile çözünürlük yükseltin darboğaz olmayacaktır RTX 3070 çok uzun vade götürecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı