12. sınıf alan dersinden kalınca sınıfta kalınır mı?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Alanım dil, İngilizceden kalırsam kalır mıyım sınıfta? Almanca da var ama ona 100 veriyor şükür. Edebiyattan geçiyorum ve ortalamam 50 üstü, 3 dersten kalıyorum sadece onlardan biri de İngilizce.

Bu nasıl dil okumak... Neyse. Hayır kalmazsınız anadolu liselerindeki tek baraj dersi edebiyattır. Yilsonu başarı puanınız 50'den yüksek ise sınıfı geçersiniz, sorumluluğa kalmazsınız.

Bu nasıl dil okumak... Neyse. Hayır kalmazsınız Anadolu liselerindeki tek baraj dersi edebiyattır. Yilsonu başarı puanınız 50'den yüksek ise sınıfı geçersiniz, sorumluluğa kalmazsınız.

3 dersten kalma sınırı vardı ondan. Diplomayı alayım bırakıyorum zaten dil okumayı da söz de yurt dışına gideceğim diye seçtim. Zor soruyorlar, A2-B1 yeter bana.

Genel ortalamanız 50 ve edebiyattan kalmadığınız için de sorumlu sayılmazsınız direkt ortalama ile geçersiniz.

Şükür, öbür dönemde böyle olursa kurtuluyorum ama 3 dersten kalma sınırı vardı ondan sordum.

3 dersten kalma sınırı vardı ondan. Diplomayı alayım bırakıyorum zaten dil okumayı da söz de yurt dışına gideceğim diye seçtim. Zor soruyorlar, A2-B1 yeter bana.

Şükür, öbür dönemde böyle olursa kurtuluyorum ama 3 dersten kalma sınırı vardı ondan sordum.

Dil bölümü yurt dışına giderken konuşulacak kadar öğrenebilmek için veya direkt kökten İngilizce öğrenmek için seçilecek bir bölüm değil, ağır şekilde gramer bilgileri öğreniyorsun dil bölümünde yani direkt bölümünü sözel seçip sadece amacın liseyi bitirip konuşacak derecede İngilizce öğrenmekse dediğim gibi yapıp kursa da gidebilirdin dil bölümü zor gelebilir ki gelmiş gibi.

Dil bölümü yurt dışına giderken konuşulacak kadar öğrenebilmek için veya direkt kökten İngilizce öğrenmek için seçilecek bir bölüm değil, ağır şekilde gramer bilgileri öğreniyorsun dil bölümünde yani direkt bölümünü sözel seçip sadece amacın liseyi bitirip konuşacak derecede İngilizce öğrenmekse dediğim gibi yapıp kursa da gidebilirdin dil bölümü zor gelebilir ki gelmiş gibi.
Öylesine seçtim zaten sözde kolay diye bana kendi bilgim yeter master hedefim yok adamla anlaşabilcek kadar var yeter bana benim tek hedef şu seneyi atlatmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı