13 yaşında yazılıma başlamak için tavsiyeler

hahahah

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. ben 13 yasindayim ve merak duydugum icin yazılıma baslamak istiyorum.

1. hiç tecrübem yok, hangi proglamlama dili ile baslamaliyim? Baslangic icin basit bir dil var mı?

2. Temel kodları kavrayabilmek icin herhangi site, kitap, kurs vb. bir öneriniz var mı?

3. Ek olarak ben daha çok oyun geliştirme tarzı yazılım yapmak istiyorum, bunun icin bir tavsiyeniz var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba. Ben 13 yasindayim ve merak duydugum icin yazılıma baslamak istiyorum.

1. hiç tecrübem yok, hangi proglamlama dili ile baslamaliyim? Baslangic icin basit bir dil var mı?

2. temel kodları kavrayabilmek icin herhangi site, kitap, kurs vb. bir öneriniz var mı?

3. ek olarak ben daha çok oyun geliştirme tarzı yazılım yapmak istiyorum, bunun icin bir tavsiyeniz var mı?

Başlangıç için Python basit, oyun için sonrasında C# öğrenebilirsin. Kurs olarak da Udemy'e bir göz at.

Ben daha başlamadım ama bende 14 yaşındayım bildiklerimi söyleyebilirim.

1. Python ve C++ deneyebilirsin.

2. cevapsız.

3. Unity kullanabilirsin eğer oyun geliştiriceksen. Blender ile model tasarlayabilirsin.

Ben de 13 yaşındayım. Kodlama da başlangıç da olsam da önerdiğim kodlama dili basit olduğun dan Python'u kullanabilirsiniz.

Python için uygulama kurmadan online olarak şu web sitesin den yapabilirsiniz. Sonra Python kodlama örnekleri yazıp o örnekleri kendinize uyarlayabilirsiniz.

Site: Online Python - IDE, Editor, Compiler, Interpreter

İsterseniz izleyebileceğiniz Python kodlama dersleri:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3. Ek olarak ben daha çok oyun geliştirme tarzı yazılım yapmak istiyorum, bunun icin bir tavsiyeniz var mı?
Eğer cidden kodlama öğrenmek isterseniz önce değişkenleri, döngüleri, algoritmaları anla ondan sonra oyun yapmaya başlayabilirsin.

Merhaba dostum,öncelikle programlama dili ne seçmeliyim diye sormuşsun,sana şöyle diyeyim;
İşine ne yarayacaksa onu öğren.Yazdığına göre oyun geliştirmek istiyormuşsun Unity ve ya Unreal Engine motorları en çok kullanılan programlar.Çoğu büyük şirket Unreal Engine kullanıyor (Pubg , GTA V) ama tek başına indie oyun geliştirenler ise daha çok Unity kullanıyorlar(Undertale ,Crab game vs.).Elbette ki Unreal Engine'yi de tek başına kullanabilirsin ama.Unity istiyorsan C#, Unreal ile uğraşmak istiyorsan C++ öğrenmen gerek.

Merhaba. ben 13 yasindayim ve merak duydugum icin yazılıma baslamak istiyorum.

2. Temel kodları kavrayabilmek icin herhangi site, kitap, kurs vb. bir öneriniz var mı?

1. O size kalmış bir şey. Mesela kimisine göre C# kolaydır, kimisine göre Python. Ama illa ki birisi derseniz (arkadaşım 1 hafta da öğrendi) HTML5. Onun dışında Python var.

2. Araştırabilirsiniz. Mesela Udemy'de "Kaan Academy" diye bir öğretmen var. Kendisi C# yazılım dilini öğretiyor. Ayrıca ücretsiz.

3. Her yazılım dilinden (bazı yazılım dilleri hariç) oyun oluşturabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı