13400F için hava soğutucu önerisi

Yasin92662

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçen aylarda sistem toplamıştım i5 13400F işlemcili. Dün sosyalde gördüm millet sistem kararlılık testi falan yapıyor ben de yapayım dedim. İşlemci için Prime95 testi en iyi sonuç veren uygulamaymış. Neyse bir yaptım daha 1 dakika oldu bizim işlemci 100 dereceyi gördü stok soğutucu ile ne yapayım bilemedim testi kapattım hemen. 4.6 olan Max frekans 100 derecede çalışırken 3.5'e düşürmüş kendisini. Ne alayım ne yapayım arkadaşlar? Benim ilk sistemim. Termalright Phantom spirit varmış Gaming gen TR de 1600 lira alsam uzun yıllar götürür mü? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba geçen aylarda sistem toplamıştım i5 13400F işlemcili. Dün sosyalde gördüm millet sistem kararlılık testi falan yapıyor ben de yapayım dedim. İşlemci için Prime95 testi en iyi sonuç veren uygulamaymış. Neyse bir yaptım daha 1 dakika oldu bizim işlemci 100 dereceyi gördü stok soğutucu ile ne yapayım bilemedim testi kapattım hemen. 4.6 olan Max frekans 100 derecede çalışırken 3.5'e düşürmüş kendisini. Ne alayım ne yapayım arkadaşlar? Benim ilk sistemim. Termalright Phantom spirit varmış Gaming gen TR de 1600 lira alsam uzun yıllar götürür mü? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Evet bakımını iyi yaparsanız götürür. Sıvı soğutmalardan daha uzun ömürlüler.
Thermalright phatom sprit.
Hocam biraz uğraşsanız daha iyi olur sanki, başka bir model olmuş bu evrimleşmiş yani.

Bende i3 12100f için kule tipi soğutucu bakıyorum. En çok tavsiye edilen modeller SE 214 XT ve DeepCool AK 400, 1250 TL'lere satılıyor. 250 TL daha koyup bu modeli almak daha mantıklı geliyor.

Parası çok sorun değil bir kere alıp ömürlük olsun istiyorum. Kasayı 1 veya 2 yılda 1 açıp macun yenilenip kapatmak istiyorum o yüzden bir kere alıp kafamın rahat etmesini istiyorum. Zaten şu dünyada birçok şeyi kafaya takıyoruz, bilgisayarı bari takmayalım rahat oyunumuzu oynayalım. Noctua D15'e 5000 lira vermeye gerek var mı arkadaşlar. Amaç sadece oyun oynamak uzun yıllar. Overclock falan değil, anlamam da zaten.

Geri
Yukarı