Çözüldü 14 günü dolmayan arızalı ürün direkt iade edilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Pugio 2 farenin sarji surekli olarak 100 olarak gozukuyor. Armoury Crate ve Armoury II yaziliminda da kablolu ve kablosuz olarak denedim sonuc ayni. Fareyi alali 14 gun daha olmadi, İtopya'ya iade talebinde bulunacagim ancak musteri olarak garanti ile ugrasmadan direkt iade etme hakkim var midir bunu soruyorum. Eger hasarli mal her zaman garantiye gonderilip sonuca gore iade aliniyorsa/alinmiyorsa urunu begenmedim deyip degistirme hakkim var midir?

Ekleme: Sitelerinden olusturdugum talepte hatali ürün olarak sectim, 2. secenegi eleyebiliriz. Bu durumda normal bir kullanici gibi direkt iade alirlar mi, yoksa fare her turlu serviste 20 is gunu bekleyecek mi? Fikirlerinizi tuketici haklari Kanunu'ndan (?) durumla ilgili madde ekleyerek desteklerseniz sevinirim.

Çözüm
Arızalı ürünler direkt olarak iade edilemezler. Arızanın tespiti için teknik servis tutanağı zorunludur. Eğer ürün tamir edilemiyorsa değişimi, değişimi sağlanamıyorsa da iade veya aynı özellikleri taşıyan bir ürün önerilir.

Geri
Yukarı