14 yaşında 190 boyla fitnessa başlanmalı mı?

Yaşım 14 boyum 1.78 civarı. Spor yapmana hiçbir engel yok başla ama sakın bırakayım deme. 3 aydır gidiyorum ve gayet hoş kilolarla çalışıyorum. 😁 Sorun olursa buradayım yazabilirsin dostum. :)

Günlük 20-30 dakika kardiyo (YouTube'da iyi egzersizler var) günlük 1,5-2 l su + diyet 3-4 ayda 20 kilo vermen kaçınılmaz gibi. (tabii spor salonuna gitmek gene de senin tercihin, o yaş için gerek yok bence, okuluna bak)

Hocam kilo vermek istiyorsanız sadece mekikle olmaz bu işler. YouTube'de videolar var. Mesela ben de biraz kiloluydum sonra öyle bir program hazırladım ki 6 gündür çalışıyorum. O kadar sert bir antrenman ki terden gözümü açamıyorum. Cidden birkaç kere gözüme ter kaçtı açamadım. Ben ilk başta göbek eritmek için yaptım o programı şimdi çok az da olsa azıcık karı kasım var. 21 gün boyunca devam edecem ve sonuçları istersen derim. Bu programı cehennem 4. katından çıkarıp dünyaya program adıyla getirdim. İlk yaptığım günlerde bayılacak gibi oluyordum. 6 gün geçti hala da bayılacak gibiyim. Ama sonuçlarını hemen aldım. İllaki Fitnessa gitmene gerek yok. Mekik çekersen de olmaz. Zaten mekik çok iyi bir antrenman değil. Bunun yan karın kası var, orta karın kası var, üst ve alt karın kası var. (bir gün terden üşütecek gibiydim, gecenin ikisinde üşütmemek için iyice havluyla kurulandım. Bu tür sert geçen idmanlar senin fazlasıyla işini görür. Yaşıtız bu arada. Çok istersen atarım programımı ;) ama diyet filan yapmıyorum.)

Geri
Yukarı