15 yaşında tek yaşanılabilir mi?

fluffy

Decapat
15 yaşındayım ailevi sorunlarım yüzünden 1+1 veya 1+0 stüdyo bir eve geçmek istiyorum ailevi sorunlarımı anlatmaya kalksam yıl geçer bu yüzden anlatmıyorum. Ailevi sorunların başında anne ve baba doğal olarak ayrı olur ben tek yaşamaya başlarsam ikisindende para alırım para almak sorun değil fakat tek yaşamak zor olur mu?

Çok çok zor. Anne babandan aldığın parayla kira ödeyeceksin, üstüne yeme içme, fatura gibi etkenler de var. Yemek falan yapamıyorsan zaten vay haline. Yumurtayla makarnayla hayat mı geçer? Ne kadar büyük problemin var bilmiyorum sorgulamayacagim ancak bu çok zor bir şey. Düşünme bile bunu.

pek mantıklı gibi değil hocam.en kolay kendini ailenden kurtarma yolu üniversiteye gitmen olacaktır.bende öyle yaptım çünkü...

Çok çok zor. Anne babandan aldığın parayla kira ödeyeceksin, üstüne yeme içme, fatura gibi etkenler de var. Yemek falan yapamıyorsan zaten vay haline. Yumurtayla makarnayla hayat mı geçer? Ne kadar büyük problemin var bilmiyorum sorgulamayacagim ancak bu çok zor bir şey. Düşünme bile bunu.
Maalesef yemek becerim 0. Maddi durumumuz iyi olduğundan dolayı dışarıdan yemek yerim büyük ihtimalle, fakat keşke tek yemekle kalsa. Bir sürü yapılacak ev işi var.

Hiç bir şey yapamazsın 2. günden iflas edersin. Ben sana burada saymaya kalksam alacağın sorumlulukları makale çıkarırım. Yani 18-19 dan sonra arkadaşlar ile çıkmaya çalış.

15 yaşındayım ailevi sorunlarım yüzünden 1+1 veya 1+0 stüdyo bir eve geçmek istiyorum ailevi sorunlarımı anlatmaya kalksam yıl geçer bu yüzden anlatmıyorum. Ailevi sorunların başında anne ve baba doğal olarak ayrı olur ben tek yaşamaya başlarsam ikisindende para alırım para almak sorun değil fakat tek yaşamak zor olur mu?
Öyle kolay değil tek yaşamak. Elektrik, su, doğalgaz faturaları, yemek, erzak parası, bunlar hep para ve ev işleri, çamaşır vs. ayrıca yalnızlığı da cabası.

Ben 12 yaşımdan beri tek yaşıyorum. Kendine düzen verebilirsen neden olmasın.
Şaşırdım hocam. Anneniz babanız ayrı mıydı? Sürekli tek mi yaşadınız?

Paran varsa neden olmasın üstte durumumuz iyi dediğine göre var sanırsam yani yaşarsın bir şekilde.

Şaşırdım hocam. Anneniz babanız ayrı mıydı? Sürekli tek mi yaşadınız?

Ben Almanya'da yaşıyorum. Ailem memlekete dönüş yaptı ben gitmedim. Bazen amcam geliyordu yanıma, onun sayesinde kötü alışkanlıklar elde ettım. 16 yaşıma kadar Bulgaristan ve Yunanistan'da kuzenlerimin yanında kaldım.

Geri
Yukarı