Çözüldü 16 GB RAM'in 7.7 GB'ı kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustafa Altun

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Son zamanlarda bilgisayarımın fazla RAM kullandığını düşünüyorum. Özellikle oyun oynarken çok sıkıntı çekiyorum. Normal şartlarda 16 GB RAM'ın bu kadarının kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Son zamanlarda bilgisayarımın fazla RAM kullandığını düşünüyorum. Özellikle oyun oynarken çok sıkıntı çekiyorum. Normal şartlarda 16 GB RAM'ın bu kadarının kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Eki Görüntüle 2063080

Windows 10 geçmenizi tavsiye ederim.

Arka planda açık kalan uygulamalar buna sebep olabilir. Windows 10'a geçseniz bile boşta RAM kullanımının çok farkı olmaz.

Son düzenleme:
Windows 11 tek başına zaten 5GB falan kullanıyor, normal.

Raminize göre kullanım sağlıyor boşta kullanım miktarı 2,7 - 3,2 olarak değişiyor

Eki Görüntüle 2063080

Arka planda bir sürü şey açık onları kapattığınızda RAM kullanımı ne kadar oluyor? Ayrıca Görev Yöneticisi başlangıç kısmından bazı uygulamaları kapatmanızı öneririm.

Raminize göre kullanım sağlıyor boşta kullanım miktarı 2,7 - 3,2 olarak değişiyor.

Arka planda bir sürü şey açık onları kapattığınızda RAM kullanımı ne kadar oluyor? Ayrıca Görev Yöneticisi başlangıç kısmından bazı uygulamaları kapatmanızı öneririm.

Başlangıç uygulamalarının birçoğu zaten kapalı BIOS zamanı 3.2 saniye. Uygulamaları kapattığımda minimum 6 ya düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıç uygulamalarının birçoğu zaten kapalı BIOS zamanı 3.2 saniye. Uygulamaları kapattığımda minimum 6 ya düşüyor

Hiç normal değil hocam bende boşta 2,7 ve 3,2 arası değişiyor RAM kullanımı.

Eki Görüntüle 2063080

Hizmetler'i kontrol edin gereksiz olanalrı kapatın orneğin SysMain, haritalar vs gbi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı