16 GB RAM'li sistemde Windows 11 RAM kullanımı boşta %40 kullanılıyor

Ergins

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Merhaba,

Windows 11 kullanıyorum ve bilgisayarımda 16 GB RAM mevcut. Fakat boşta bile %40 RAM kullanıyor. En çok RAM kullanan programlara baktım ve başlangıçta benim kapattığım programların bazılarının çalışıtığını görüyorum. Fotoğraftada göründüğü gibi kapalı ama gene kendi uygulamasını çalıştırmaya devam ediyor.

Bu programların otomatik başlatılmasını nasıl kapatabilirim?

Ve RAM kullanımını nasıl azaltabilirim?

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-16_120748440.png
    resim_2024-01-16_120748440.png
    71,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
İstemediğiniz programların başlangıçta çalışmasını durdurmak için arama çubuğuna başlangıç uygulamaları yazıp çıkan yere tıkladıktan sonra istemediğiniz uygulamaları oradan devre dışı bırakabilirsiniz.

Kapattığınız ama aslında kapanmayan uygulamalar için de sağ alt köşedeki ok tuşuna basıp orada kapatmak istediğiniz uygulamanın üstüne sağ tıklayıp kapatı seçebilirsiniz..

Opera ve çeşitli programlar açık kalmış kusura bakma. Bilgisayarı yeniden başlattım ekte görseli bıraktım.

İstemediğiniz programların başlangıçta çalışmasını durdurmak için arama çubuğuna başlangıç uygulamaları yazıp çıkan yere tıkladıktan sonra istemediğiniz uygulamaları oradan devre dışı bırakabilirsiniz.

Kapattığınız ama aslında kapanmayan uygulamalar için de sağ alt köşedeki ok tuşuna basıp orada kapatmak istediğiniz uygulamanın üstüne sağ tıklayıp kapatı seçebilirsiniz..
Kapattığım ama aslında kapanmayan uygulamaları sağtıklayıp kapatınca yeniden başlatında tekrar geliyor.

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-16_122327965.png
    resim_2024-01-16_122327965.png
    69,9 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Geri
Yukarı