Windows 11 boşta 10 GB RAM kullanımı

Alucardama

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarda toplamda 16 GB RAM var ve bugün Mafia 1 Definitive Edition oynarken fark ettim. Bilgisayar oyundayken 13 GB RAM kullanıyordu. Oyunu kapattım, boştayken yaklaşık 9 buçuk 10 GB RAM kullanıyordu. Görev Yöneticisi'nden baktığımda bu kadar yüksek kullanan bir şey de yoktu. İlk önce virüs olabileceğinden şüphelendim. Virüs taraması yaptım, herhangi bir virüs çıkmadı. Zaten crackli oyun indirmem. Sebebi ne olabilir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    111,7 KB · Görüntüleme: 58
  • adsız1.png
    adsız1.png
    52,3 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda toplamda 16 GB RAM var ve bugün Mafia 1 Definitive Edition oynarken fark ettim. Bilgisayar oyundayken 13 GB RAM kullanıyordu. Oyunu kapattım, boştayken yaklaşık 9 buçuk 10 GB RAM kullanıyordu. Görev Yöneticisi'nden baktığımda bu kadar yüksek kullanan bir şey de yoktu. İlk önce virüs olabileceğinden şüphelendim. Virüs taraması yaptım, herhangi bir virüs çıkmadı. Zaten crackli oyun indirmem. Sebebi ne olabilir?
Başlangıçta açılan uygulamaların hepsini kapatın sadece ses driverınız ve Defender açık kalsın tekrar yeniden başlatın o zaman boşta değerlerinizi göreceksiniz.

Sisteminiz nedir?

Başlangıc uygulamaları yerinden gereksiz her şeyi devre dışı bırakın ve Bilgisayar'ı yeniden başlatın. Üstte arkadaşın dediği gibi ses driverları ve Defender açık kalması yeterli, Steam vb programlar, tarayıcı, Discord gibi programlar varsa kapatabilirsin.

Geri
Yukarı