16 GB Single RAM vs 32 GB Single RAM

Bu arada şimdiden söyleyeyim RAM'ler kit olmadığı sürece uyumsuzluk ihtimali illaki vardir, fakat değerler çip vs uyduğu sürece bu ihtimal en aza iniyor. Öyle bir sorun yasarsanizda zaten siteden iade edersiniz şimdi alırsınız olmaz şimdiden söyleyeyim :D tabii düşük ihtimal bu. Rica ederim.

16 GB RAM sahibiydim senin gibi +16 GB daha ekledim ve 32 GB yaptım. FPS artışı +30FPS birçok oyunda fark etti başta Valorant olmak üzere, aşırı bir FPS artışı olmuyor ama güncel AAA oyunlarda fark ediyor gerçekten, birçok oyunda drop sorunu yaşıyordum, artık minik takılmalar dahi gitti mükemmel oldu.

Performans artışı oyununa göre ve siteme göre çok değişiyor. İnternette tamamen zıt sonuçlar veren testler var. Birinde 1-2 FPS anca farketmiş, diğerinde 30FPS farketmiş. Neye göre böyle bilmiyorum.

Performans artışı oyununa göre ve siteme göre çok değişiyor. İnternette tamamen zıt sonuçlar veren testler var. Birinde 1-2 FPS anca fark etmiş, diğerinde 30FPS fark etmiş. Neye göre böyle bilmiyorum.

Fark dual/single olmasından kaynaklanıyor genelde.

16 GB RAM sahibiydim senin gibi +16 GB daha ekledim ve 32 GB yaptım. FPS artışı +30FPS birçok oyunda fark etti başta Valorant olmak üzere, aşırı bir FPS artışı olmuyor ama güncel AAA oyunlarda fark ediyor gerçekten, birçok oyunda drop sorunu yaşıyordum, artık minik takılmalar dahi gitti mükemmel oldu.

Dual yaparsaniz elbet artış olur, konu sahibi başta Single 32 yapacağım diyordu bazi bilgili arkadaşlarda o yüzden bana emoji yağmuru yapmış.

Fark dual/single olmasından kaynaklanıyor genelde.

Dual yaparsaniz elbet artış olur, konu sahibi başta Single 32 yapacağım diyordu bazi bilgili arkadaşlarda o yüzden bana emoji yağmuru yapmış.

Dual / Single karşılaştırması yapan videolar var. Aynı oyun bazılarının testlerinde birşey farketmiyorken, bazılarında çok fazla fark var. Hepsi laptop testleri.

Geri
Yukarı