16 yaş için 400 TL erkek parfüm önerisi

Muhammet Said

Femtopat
Daha fazla  
16 yaşındayım detaylı bir kişisel tercihim yok, çok fazla parfüm de kullanmadım pek bilmiyorum. Çok ağır olmayan güzel bir koku arıyorum. Fazla bir bütçe ayırmak gibi bir planım da yok yani ortalama 400 falan vermeyi düşünüyorum. En azından nasıl bir koku olması gerektiğiyle ilgili fikir verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parfümün yaşı mı olur :D
Bargello 567= dior Savage(denedim onayladım)
Bargello 711= blue de Channel
Bu ikisini kullanabilirsin kalıcılığı onlar kadar yok ama neredeyse birebir kokular.

Son düzenleme:
16 yaşındayım detaylı bir kişisel tercihim yok, çok fazla parfüm de kullanmadım pek bilmiyorum. Çok ağır olmayan güzel bir koku arıyorum. Fazla bir bütçe ayırmak gibi bir planım da yok yani ortalama 400 falan vermeyi düşünüyorum. En azından nasıl bir koku olması gerektiğiyle ilgili fikir verebilir misiniz?
Bargello'nun kalıcılığı yok. 400 liraya Tutaste'den Yint (Stronger With You İntensely) ve Shar (Angel's Share) alabilirsiniz. İkisi de tatlı kokular daha baharatlı istiyorsanız Exx (Spicebomb Extreme) veya Jean (JPG Le Male Le Parfum) alabilirsiniz. Tabi isterseniz önce Boyner, Beymen gibi yerlerden deneyin.
Bu arada bu bütçeye 2 parfüm alabilirsiniz.

Giyim tarzınıza da bağlı, @Earas hocamın önerdiği markalar iyidir. Bargello'nun kalıcılığı hakkında tam bir şey söyleyemem ama kokuları iyi. Instagram'daki butiklerden orijinal diye çakma parfüm almadığınız sürece bilindik markalara yönelebilirsiniz bütçeniz içinde bulabilirseniz.

Joop Homme var, kokusu iyi ve "bildiğim kadarıyla" kalıcı. Ancak fiyatı 850₺'ydi en son. Avon'un kokularına yönelebilirsiniz, kalıcılık konusu tartışılır ama hoş kokuları vardır.

Avon'dan önerebileceğim bir kaç parfüm:
Avon Full Speed Nitro: Aşırı fresh, güzel bir koku. Çok kalıcı olduğu söylenemez.

Avon Perceive: Baya eski ama ona rağmen çok hoş bir koku. Okula giderken sıkmaktan daha çok dışarı çıkarken ya da özel günlerde tercih edilebilir.

Avon Attractive: Bu da özel gün kokusu gibi, çok hoş bir kokusu var.

Bu markalar harici Privacy'in kokuları da çok hoş, beğenen var beğenmeyen var. O yüzden mükemmelmiş gibi anlatırsam beğenmezseniz ben kötü duruma düşerim ancak yorumlarına bakarak değerlendirebilirsiniz. Sadesi ve "Let's Party" serisi oldukça iyi.

Giyim tarzınıza da bağlı, @Earas hocamın önerdiği markalar iyidir. Bargello'nun kalıcılığı hakkında tam bir şey söyleyemem ama kokuları iyi. Instagram'daki butiklerden orijinal diye çakma parfüm almadığınız sürece bilindik markalara yönelebilirsiniz bütçeniz içinde bulabilirseniz.

Joop Homme var, kokusu iyi ve "bildiğim kadarıyla" kalıcı. Ancak fiyatı 850₺'ydi en son. Avon'un kokularına yönelebilirsiniz, kalıcılık konusu tartışılır ama hoş kokuları vardır.

Avon'dan önerebileceğim bir kaç parfüm:
Avon Full Speed Nitro: Aşırı fresh, güzel bir koku. Çok kalıcı olduğu söylenemez.

Avon Perceive: Baya eski ama ona rağmen çok hoş bir koku. Okula giderken sıkmaktan daha çok dışarı çıkarken ya da özel günlerde tercih edilebilir.

Avon Attractive: Bu da özel gün kokusu gibi, çok hoş bir kokusu var.

Bu markalar harici Privacy'in kokuları da çok hoş, beğenen var beğenmeyen var. O yüzden mükemmelmiş gibi anlatırsam beğenmezseniz ben kötü duruma düşerim ancak yorumlarına bakarak değerlendirebilirsiniz. Sadesi ve "Let's Party" serisi oldukça iyi.
Joop Homme koklamadım ama çok hateri var konu sahibinin aklında bulunsun. Ayrıca dediğim gibi koklamadan parfüm alma ve baharatlı, tatlı, vanilyalı vesaire sevdiğin türü yaz ki ona göre söyleyelim.

Parfümün yaşı mı olur :D
Bargello 567= diyor Savage(denedim onayladım)
Bargello 711= blue de Channel
Bu ikisini kullanabilirsin kalıcılığı onlar kadar yok ama neredeyse birebir kokular.
Hocam sen anlıyorsun sanırım "tom ford tobacco vanille" 299 mu 297 mi?

Joop Homme koklamadım ama çok hateri var konu sahibinin aklında bulunsun. Ayrıca dediğim gibi koklamadan parfüm alma ve baharatlı, tatlı, vanilyalı vesaire sevdiğin türü yaz ki ona göre söyleyelim.
Bence de, denenmeden parfüm almak yanlış olur. En kötü ihtimalle Boyner, Sevil gibi yerler yoksa Gratis'te bile tester'lar var, hoşunuza giden kokunun koku tonlarına internetten bakarak benzer kokular araştırabilirsiniz.

Joop Homme'yi günlük görenler var, özel gün kullanımı için uygun görenler var. Bence özel günler için daha uygun ama giyim tarzına bağlı olarak günlük, bir ihtimal kullanılabilir.

Hocam sen anlıyorsun sanırım "tom ford tobacco vanille" 299 mu 297 mi?
Yanlış hatırlamıyorsam 299 olması lazım, zaten çoğu meşhur kokunun tester'ı bulunuyor. İnternetten almayacaksanız gidince sorabilirsiniz, internetten alacaksanız da 299 olması lazım. Trendyol'dan falan yorumlarına bakarsanız illa belirten biri olmuştur.

Yanlış hatırlamıyorsam 299 olması lazım, zaten çoğu meşhur kokunun tester'ı bulunuyor. İnternetten almayacaksanız gidince sorabilirsiniz, internetten alacaksanız da 299 olması lazım. Trendyol'dan falan yorumlarına bakarsanız illa belirten biri olmuştur.
Hocam 299 ve yanına 567 yani tom ford tobacco vanille ve dior savage bu ikiliyi almak mantıklı mı?
avon musk marine de varmış sanırım versace eros muadiliymiş bu da. Sen hangisini önerirsin?

Hocam söylemek isterim de yukarıda belirttiğim gibi çok bir deneyimim yok ondan bilmiyorum yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı