16 Yaşında Kas Yapma

__.ali.__

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. 16 yaşındayım, biraz zayıfım. 10 KG'lık dumbell kaldırsam, zayıf olduğum için bende bir fark yaratmayacağını düşünüyorum. Bu doğru mudur? Ayrıca; spor yaparsam, kimisi zayıflarsın diyor, kimisi kilo alırsın diyor. Daha fazla zayıflamaktan korkuyorum. Ne yapmalıyım?

Cevaplayan herkese, şimdiden teşekkürler 😊

Öncelikle herkese merhaba. 16 yaşındayım, biraz zayıfım. 10 KG'lık dumbell kaldırsam, zayıf olduğum için bende bir fark yaratmayacağını düşünüyorum. Bu doğru mudur? Ayrıca; spor yaparsam, kimisi zayıflarsın diyor, kimisi kilo alırsın diyor. Daha fazla zayıflamaktan korkuyorum. Ne yapmalıyım?

Spor yaparsan zayıflarsın fakat yaktığın yağı farklı şekillerde yağ olmayarak alırsan kilo alacaksın zaten uygun yemek listesi ile.

Spor yaparsan zayıflarsın veya kilo alırsın demek çok yanlış. Beslenme düzeni ile ilgili tamamen. Ayrıca spor diye dumbell harici bir şey yapmak mantıksız bence :p yaşın küçük bence basketbol veya yüzme senin yaşında yapılabilecek en iyi spor aktiviteleri.

Ayrıca kilo konusunu çok dert etmemeni öneririm. Karbonhidrat ve yağ bazlı şeyleri tüketmene azıcık ağırlık verirsen kısa zamanda kilo alırsın bence.

Cevabınız için teşekkür ederim. Ne yesem kilo alamıyorum herhangi bir sağlık sorunum olmadığı halde. Yıllarca bilinen gerçek kilosu fazla olanlar spor yaparak zayıflar. Doktorum bana spor yaparsam vücudumun daha yapılı görüneceğini söyledi ve zayıflamazsın dedi. Yinede kafama takıldı sorayım dedim. Neyse uzun yazmışım yine tekrar teşekkürler 😊
Evet daha yapılı görünürsün çünkü yağ yakıp onun yerine protein alıyorsun. Emin değilim fakat yapılı gösteren şey sanırım bu idi. Yemek programınızı spor salonunuz verebilir :)

Spor sadece fitness dan ibaret değil kardeşim basketbol oyna, futbol oyna, koş, yüz, he futbol basketbol arkadaş gerektirir dersen koş , ilk önce kendi vücudunun sınırlarını çiz kendini bir tık zorlayacak bir program bul kendine,en önemlisi koş. İki güne bir koş önce vücudunda bulunan kasları beynin tanısın kaslarını kullanmayı öğrensin beynin, senin sadece tek yapmam irade göstermek. İlk ay bir şey belli olmaz, sonra yemek düzenin oturur. 2. ayda zaten alışkanlık kazanırsın, programını bir tık daha ağırlaştırırsın. 2. ayın ortasında çabalarının meyvesini yersin.

Spor yaparsan zayıflarsın veya kilo alırsın demek çok yanlış. Beslenme düzeni ile ilgili tamamen. Ayrıca spor diye dumbell harici bir şey yapmak mantıksız bence :p yaşın küçük bence basketbol veya yüzme senin yaşında yapılabilecek en iyi spor aktiviteleri.

Ayrıca kilo konusunu çok dert etmemeni öneririm. Karbonhidrat ve yağ bazlı şeyleri tüketmene azıcık ağırlık verirsen kısa zamanda kilo alırsın bence.
Cevabınız için teşekkürler. Makarna pilav ve fındık ceviz badem vs yağlı kuruyemişleri fazlası ile yiyorum inanın ki nafile😊

Şu an gelişim aşamasındasınız. Sürekli ağırlık kaldırıldığında, boy pek fazla uzamıyor. Birilerine iyi görünmek isterken, boyunuzdan olmayın.
Cevap için teşekkürler. Hadi ağırlığı geçtim, kilo alsam da olur. Giydiğim çoğu şey üzerime yakışmıyor zayıf olduğum için artık takıntı haline gelmeye başladı 😊

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı