16 yaşında motosiklet almak mantıklı mıdır?

Daha fazla  
16 yaşındayım Sakarya'nın sapanca ilçesinde yaşıyorum, açık soylemek gerekirse polisler buradaki yerel halk ile akraba olduğu için devriyeye bile çıkmıyorlar.

Aklımda 2 adet motor var.

Mondial revival 50 (arkadaşlarımda bundan var )

Motocross (arkadaşlarım buna binersem tork yüzünden fazla yaşamayacağımı soylediler).

Öğrenciyim (evraksız ruhsatsız ehliyetsiz kullanacağım) az yakması kesinlikle daha onemli, revival çok komik duruyor cross daha yakışıklı bir şey, siz hangisini önerirsiniz son olarak sorum motocrosslar ne kadar yakıyor Km'de?

Bu arada linçlemeyin gerçekten polisler sorun değil. Sapanca da motorların %75'i plakasız %25'i plakalı.

Ben senden hemen hemen 1 yaş büyüğüm, motor tehlikelidir demeyeceğim çünkü genellemeden nefret ederim. Ben de alacaktım ancak vazgeçtim. Yaşımız gereği kanımız çok deli akıyor, kaza yapma ihtimalin ileri yaştaki bir insana göre çok daha fazla.
Yani bence en azından 19-20'li yaşlara kadar almayın fakat alacaksanız da dikkatli olun.

Polisler her şey yolunda gittiği sürece sorun değildir, herhangi bir adli vakaya karıştığınız anda "polisler" babanızın oğlu olsa fayda etmez. Bu sebeple ehliyetsiz motosiklet kullanma fikrinizi gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum ayrıca A1 ehliyet için yaşınız uygun.

Motor almak mantıksız direk. Canın iki tekerleğe bağlı.

Tulumunu ve kaskını takarsan arabadan daha güvenli bile.

16 yaşındayım Sakarya'nın sapanca ilçesinde yaşıyorum, açık soylemek gerekirse polisler buradaki yerel halk ile akraba olduğu için devriyeye bile çıkmıyorlar.

Aklımda 2 adet motor var.

Mondial revival 50 (arkadaşlarımda bundan var )

Motocross (arkadaşlarım buna binersem tork yüzünden fazla yaşamayacağımı soylediler).

Öğrenciyim (evraksız ruhsatsız ehliyetsiz kullanacağım) az yakması kesinlikle daha onemli, revival çok komik duruyor cross daha yakışıklı bir şey, siz hangisini önerirsiniz son olarak sorum motocrosslar ne kadar yakıyor Km'de?

Bu arada linçlemeyin gerçekten polisler sorun değil. Sapanca da motorların %75'i plakasız %25'i plakalı.

Ehliyet alabilirsin yaşın tutuyor. 2000 TL gibi bir ücreti var galiba.

Geri
Yukarı