16 yaşında motosiklet almak mantıklı mıdır?

Hepsinden önce ekipmanını diz. Kask ile başla. Mont, eldiven, dizlik tamamla.15 yaşımın sonlarına doğru Benelli BN 125 satın aldık. 16 yaşına girdiğim gibi ehliyetimi aldım. Ehliyetsiz epey kullandım. Ehliyeti aldığım ilk gün çevirmeye girdim. Şu anda 18 yaşına gireceğim ve Kawasaki Z300 sahibiyim. Eski motorum hala duruyor, yenisini yetersiz ehliyet ile kullanıyorum. Hiçbir şey engel değil. Yeni başlıyorsun, 125cc geçmemeni öneriyorum. Elinde kalacak 50cc bir motora da bulaşma.

Tulumunu ve kaskını takarsan arabadan daha güvenli bile.
Pahalı olmasa en iyi araç budur, hem araba güvenilirliği hem de motor keyfi verir. :D

bombardier.jpg

Tulumunu ve kaskını takarsan arabadan daha güvenli bile.

Ehliyet alabilirsin yaşın tutuyor. 2000 TL gibi bir ücreti var galiba.

Arabadan nasıl daha güvenli? Yüksek hızda bir araçla çarpışman durumunda cesedini asfalttan kazıyorlar.

Motor kullanmak elbette güzel ancak riskleri yok sayarak arabadan güvenli demek büyük hata.

Arabadan nasıl daha güvenli? Yüksek hızda bir araçla çarpışman durumunda cesedini asfalttan kazıyorlar.

Motor kullanmak elbette güzel ancak riskleri yok sayarak arabadan güvenli demek büyük hata.

Herkesin üst güvenlikli her yerinden hava yastığı fışkıran araba almaya parası yok. Yüksek hızlarda tulumun ve kaskın varsa motor kazasından kurtulma şansın, arabada aynı hızda kaza yaptıktan sonraki kurtulma şansından daha yüksek. En azından kutu içerisinde sıkışmıyorsun. Hatta araştırırsanız 200 kmh vb. hızlarda motor kazası yapıp kurtulanlarda var.

Herkesin üst güvenlikli her yerinden hava yastığı fışkıran araba almaya parası yok. Yüksek hızlarda tulumun ve kaskın varsa motor kazasından kurtulma şansın, arabada aynı hızda kaza yaptıktan sonraki kurtulma şansından daha yüksek. En azından kutu içerisinde sıkışmıyorsun. Hatta araştırırsanız 200 kmh vb. hızlarda motor kazası yapıp kurtulanlarda var.
Volvo ; First time?

Yeni konular

Geri
Yukarı