17 yaşında bir genç ne yapmalı?

• Konuyu başlatan Exsa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

Exsa

Decipat
17 yaşındayım seneye YKS var. Türkiye'de kalmak istemiyorum Almanya'ya falan taşınma isteğim var. YKS'de iyi puan alıp Almanya'da çalışılabilir mi? Almancam B2 bu arada dil konusu sıkıntı olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ausbildung u araştır. Ama bu yolla gidersen 2-3 sene boyunca düşük maaş alacaksın bunu kabul ederek gitmen lazım. Seni eğitecekler hem de çalışacaksın fakat eğitim sonrasıda bir süre o iş yerinde çalışman gerekiyor diye biliyorum. Şu an yaşın tutuyor olması lazım 15 ya da 16'dan sonra gidilebiliyor diye biliyorum. Keşke önceden birisi deseydi ben bu yolla 10 kere giderdim.

Onun dışında evlilik yapabilirsin. Orada bir üniversiteye gidebilirsin. Evlilik en kolay yol. Ailenin durumu iyiyse başka yollarda var gitmek için. Döner ustası veya berber gibi bir mesleğe sahip olursan özellikle aranan alanlarda kalfalık belgen ya da deneyimin varsa gitmen mümkün.

Ausbildung u araştır. Ama bu yolla gidersen 2-3 sene boyunca düşük maaş alacaksın bunu kabul ederek gitmen lazım. Seni eğitecekler hem de çalışacaksın fakat eğitim sonrasıda bir süre o iş yerinde çalışman gerekiyor diye biliyorum. Şu an yaşın tutuyor olması lazım 15 ya da 16'dan sonra gidilebiliyor diye biliyorum. Keşke önceden birisi deseydi ben bu yolla 10 kere giderdim.

Onun dışında evlilik yapabilirsin. Orada bir üniversiteye gidebilirsin. Evlilik en kolay yol. Ailenin durumu iyiyse başka yollarda var gitmek için. Döner ustası veya berber isen gitme şansında var. Özellikle aranan alanlarda sertifikan kalfalık belgen bir şeyi varsa gitmen mümkün.
Evlilik Alman mi olması gerekiyor?

Evlilik Alman mi olması gerekiyor?

Evet oranın vatandaşı olacak. Sırf bundan dolayı oradan sevgili yapmaya çalışan kız arkadaş bakan insanlar var. Avrupa'ya akrabalarının yanına kalmaya sırf kız bulmaya gidenler var. Ama bu ne kadar doğru etik orası muamma. Ama bunu yapmayıp 5 sene sonra pişmanda olabilirsin.

Evet oranın vatandaşı olacak. Sırf bundan dolayı oradan sevgili yapmaya çalışan kız arkadaş bakan insanlar var. Avrupa'ya akrabalarının yanına kalmaya sırf kız bulmaya gidenler var. Ama bu ne kadar doğru etik orası muamma. Ama bunu yapmayıp 5 sene sonra pişmanda olabilirsin.
Alman kız bulunca direk oturum izni veya işe başlanıyor mu peki?

Geri
Yukarı