17 yaşında bir genç ne yapmalı?

• Konuyu başlatan Exsa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B
Alman kız bulunca direk oturum izni veya işe başlanıyor mu peki?

Çevremden bu şekilde gidenler oldu fakat nedense bu konuları hiç soramadım çok konuşmaya hevesli değillerdi. Ondan doğru bir şekilde yönlendiremicem seni ustam. Zaten nedense bu tarz konularda korkuyorlar anlatmaya yani daha fazla Türk gelmemesini istiyorlar genelde oradakiler.

Şu an yaşın tutuyor olması lazım 15 ya da 16'dan sonra gidilebiliyor diye biliyorum.
Merhaba hocam, öncelikle bir kaç kaynaktan baktım fakat birisi 18, diğeri ise 16 yaşından sonra gidilebileceğini söylüyor. Tam olarak 16 olduğuna emin misiniz?

(Bu arada yanlış anlaşılma olmasın sizin ki yanlış demiyorum :), eminseniz ona göre kardeşim için araştırmaya devam edeceğim.)

Merhaba hocam, öncelikle birkaç kaynaktan baktım fakat birisi 18, diğeri ise 16 yaşından sonra gidilebileceğini söylüyor. Tam olarak 16 olduğuna emin misiniz?

(Bu arada yanlış anlaşılma olmasın sizin ki yanlış demiyorum :), eminseniz ona göre kardeşim için araştırmaya devam edeceğim.)

The minimum age for an apprenticeship in Germany is not legally defined, but is usually 15 years. However, in most cases, foreigners entering Germany for training must be 18 years old to start training.

Yabancıysanız 18 orada yaşıyorsanız 15 miş. 18'den önce mümkün değil. Bende yanlış biliyormuşum.

Geri
Yukarı