17 yaşında Burger King'de çalışılır mı?

ahmet004

Centipat
Daha fazla  
Hocam diğer konuda yazmıştım. Yazın 3 ay Burger King'ya da MC donalds gibi iş yerinde çalışsam nasıl olur? İş koşulları maaş nasıldı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam harçlık için çalışılırda uzun süreli çalışacaksanız bir süre sonra ruh sağlığınızı kaybedebilirsiniz.
sadece yaz için

Calisilmaz daha iyi yerler bulunulabilir, salas bir restorant veya kendin pisir ye tarzi bir yerde garsonluk yapilabilir cevrede varsa.
büyük firma olduğu için daha iyi gibi geldi

Koşulları çok zor, maaşı tam bilmiyorum ama gerçekten başka bir yer bulabiliyorsanız önceliğiniz oralar olsun. Burger king, McDonalds yapılacak iş değil.

Muhtemelen mutfakta çalışırsınız, hayatınızda gördüğünüz en sıcak yer olacak ve günde 7-8 saat orada bulunmak zorundasınız. Elinizde eldiven tüm gün eliniz su topluyor, tüm parmaklarınız yara bere içinde kalıyor alışana kadar. Alışma süresi zaten 1 ay falan, çekilmez pek. Bir de gün sonunda üstünüze cildinize hep pişen etlerin vs. kokusu siniyor. İstisnasız her gün duş almak zorundasınız, bu bile insana üşendirici geliyor bir yerden sonra. Kesinlikle son tercihiniz olsun.

Bir de çalışırsanız en önemli kriter AVM içinde bir Burger King ya da McDonalds bulun. AVM kapanınca 21:00-22:00 gibi kapanan bir yer olsun. Dışardaki dükkanlar gece 12'ye kadar açık, ve kapanış temizliği gece 2-3ten önce bitmiyor. Ayrıca AVM mağazalarına daha az online sipariş düşüyor, işiniz rahat olur. Çok insan yoğunluğu olmayan yerlerde arayın.

Sana başka bir iş tavsiye edebilirim, bilmiyorum 17 yaş alırlar mı ama, benzin istasyonlarında pompacılık yapabilirsin. Gece vardiyası almayacağın şekilde anlaşıp (zaten 17 yaşında birini kimse geceye yazmaz) çalışabilirsin. İnan bana Burger King'den onlarca kat daha rahat bir çalışma ortamın olur.

Son düzenleme:
Sadece yaz için.

Büyük firma olduğu için daha iyi gibi geldi.

Degildir hocam asgari verip gececekler ve sartlarda rezalet olacak, ben bos vakitlerde kendin pisir kendin ye mangal yapan bir yere gidiyorum ara sira, gunluk 700 1 arasi kalıyor.
Daha da fazla olabiliyor tip verenlere gore. Ortamda cok iyi benim sansima.

Hocam diğer konuda yazmıştım. Yazın 3 ay Burger King'ya da MC donalds gibi iş yerinde çalışsam nasıl olur? İş koşulları maaş nasıldı?

Hocam borsa konusundaki arkadaş benim. 3 aylık tecrübemi anlatayım size. Öncelikle maaşla başlayalım. Maaş asgari ücret+ mesai. Ama çoğu müdür mesaiye bırakmıyor sizi fazla para ödememek için. Şubeye gidersiniz anne veya babanızla. Müdürle konuşursunuz. Müdür tipinize olurunuza bakar. Kabul ederse gerekli belgeleri getirsin aynı gün başlasın diye çağırırlar seni. Gidersin başta kıyafet verirler. Kıyafetlerin cebi yok telefon cüzdan vs. müdürün odasına koyacaksınız. İlk 1-2 gün tepsi yıkama yerinde olursunuz. Müşterilerin yediği tepsiler getirilir. Tazyikli su ile yıkarsınız. Sonraları sizi tavuk bölümüne alırlar. King chicken tavuk burger gibi hamburgerlerde seri üretim yapman istenir. Sen onlardan sorumlu olursun. Hamburgerlerin konduğu yerde senin sorumlu olduğun çeşit biterse müdür sıkıntı çıkarır. Müşteri bekler. Hızlı olman lazım. Ayrıca kendini sürekli kasaya veya servis bölümüne atmayı iste. Müdürlerine söyle. Seni denemek için servise koyarlar. Patates kola vs. doldurursun. Hızlı olman lazım ama hızlı olacağım diye eli ayağı birbirine katarsan beğenmezler geri tekmelerler mutfağa. Kasayı da denetirler. Dokunmatik eski bir monitör olur genelde. Çok yavaş ama alışman lazım. Matematiğin iyi mi diye sorarlarsa iyi de(kötü olsa bile) para üstü falan her şey yazıyor zaten ekranda. Eğer çalışacaksan kendini kasaya atmaya bak en rahatı kasa. Eğer mutfakta kalırsan yazın terden haşat olursun. Sürekli şapka takman lazım bir de ekstradan. Günlük 14 puanın var yemek yiyorsun her gün 30dk molan var. O saatler içinde yiyebilirsin. King chiken 4 puan kola 1 puan patates 2 puan ona göre hesap et.( diğer çeşitleri de yiyebiliyorsun tabii ki) öyle yani dün başka konu içinde yazmıştın buradan yardımcı oldum aklına takılan merak ettiğin varsa sor.

Hocam borsa konusundaki arkadaş benim. 3 aylık tecrübemi anlatayım size. Öncelikle maaşla başlayalım. Maaş asgari ücret+ mesai. Ama çoğu müdür mesaiye bırakmıyor sizi fazla para ödememek için. Şubeye gidersiniz anne veya babanızla. Müdürle konuşursunuz. Müdür tipinize olurunuza bakar. Kabul ederse gerekli belgeleri getirsin aynı gün başlasın diye çağırırlar seni. Gidersin başta kıyafet verirler. Kıyafetlerin cebi yok telefon cüzdan vs. müdürün odasına koyacaksınız. İlk 1-2 gün tepsi yıkama yerinde olursunuz. Müşterilerin yediği tepsiler getirilir. Tazyikli su ile yıkarsınız. Sonraları sizi tavuk bölümüne alırlar. King chicken tavuk burger gibi hamburgerlerde seri üretim yapman istenir. Sen onlardan sorumlu olursun. Hamburgerlerin konduğu yerde senin sorumlu olduğun çeşit biterse müdür sıkıntı çıkarır. Müşteri bekler. Hızlı olman lazım. Ayrıca kendini sürekli kasaya veya servis bölümüne atmayı iste. Müdürlerine söyle. Seni denemek için servise koyarlar. Patates kola vs. doldurursun. Hızlı olman lazım ama hızlı olacağım diye eli ayağı birbirine katarsan beğenmezler geri tekmelerler mutfağa. Kasayı da denetirler. Dokunmatik eski bir monitör olur genelde. Çok yavaş ama alışman lazım. Matematiğin iyi mi diye sorarlarsa iyi de(kötü olsa bile) para üstü falan her şey yazıyor zaten ekranda. Eğer çalışacaksan kendini kasaya atmaya bak en rahatı kasa. Eğer mutfakta kalırsan yazın terden haşat olursun. Sürekli şapka takman lazım bir de ekstradan. Günlük 14 puanın var yemek yiyorsun her gün 30dk molan var. O saatler içinde yiyebilirsin. King chiken 4 puan kola 1 puan patates 2 puan ona göre hesap et.( diğer çeşitleri de yiyebiliyorsun tabii ki) öyle yani dün başka konu içinde yazmıştın buradan yardımcı oldum aklına takılan merak ettiğin varsa sor.

Sağ olun hocam düşüneyim biraz

Geri
Yukarı