17 Yaşında Jinekomasti Ameliyatı Yapılmalı mı?

Furkan Alp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 17. yaşıma 2 ay kaldı ve kısa süre önce jinekomasti şüphesi ile muayene olmaya gittim. Elle muayene ettiğinde doktor büyük ihtimalle jinekomasti dedi. Hormon testi istedi onu yaptırdım ve fazla anormal bir şey çıkmadı. Şimdi de ultrason istedi bende salı günü onun için gideceğim ve ameliyat olmak istiyorum. Ailemin cahilliği yüzünden, sağdan solda duydukları saçma salak şeylerle beni engellemeye çalışıyorlar. Babam ve abim hariç. Büyük ihtimalle onları umursamayıp babamı arkama alıp ameliyat olacağım bu yaz ama yine de acaba onlar doğru düşünüyor da ben yanlış mı düşünüyorum dedim. Sizin düşünceleriniz neler? Bu konuda bilgi sahibi arkadaşalar fikrini söyleyebilir mi? Bir de beni psikolojik sıkıntıya sokmasa da beni rahatsız ediyor gerçekten. Acele etmemin sebebi bu.

Merhaba,
Ameliyat olmadan önce psikolojik destek alıp sonradan ameliyata yönelsen sanırım daha iyi olur. Bu hem psikolojini düzeltir hemde ameliyat sonrası gerçek dışı beklentinin önüne geçer.

Bu ameliyatı olmuş tanıdıklarım var; aynı sorun bende de var ama ben gayet barışığım kendimle. Denizde , havuzda hiç takmıyorum çok rahatım.

Kardeşim iyi diyorsun da benim zaten psikolojik bir sıkıntım yok. Yukarda da yazmıştım ama yanlış okudun galiba. Ben de bu olayın farkındayım psikolojik olarak ama ister istemez rahatsız ediyor ve biran önce bu problemin çözülmesini istiyorum. Okuduğum kadarıyla da 17 yaşından sonra kendiliğinden çözülecek değil. Eninde sonunda olucak bu. Teşkkür ederim cevap yazdığın için.

Profesyonel vücut geliştirmecilerin tamamına yakını bu ameliyatı oluyor. Kilo alıp vermiş insanlarda bu ameliyatı oluyor. Göğüsünde parça falan olanlarda bu ameliyatı oluyor. Utanılacak yada saklanacak bir şey değil. Göğsümde kist vardı onu aldırdım diyebilirsiniz.
Bu ameliyat artık çok yaygın, herkes yaptırıyor ve diş beyazlatma işlemi gibi bir şey oldu artık. Yaş olarak bir problemde yok. 15 Yaşında bu ameliyatı olan birini tanıyorum. Olmamanız için bir neden yok. Siz doğru düşünüyorsunuz.

Ancak başka bir tavsiyem var. 2 Yıl boyunca vücut geliştirme yapın. Daha sonra gidip bu ameliyatı olun. Belli oranda yağ bırakılıyor bu ameliyatta göğüsün şekli için. Eğer siz kas yaparak belli bir şekil oluşturursanız, yağsız jilet gibi olursunuz. Bende seneye olmayı düşünüyorum bu ameliyatı, büyük olduğu ve ya öyle bir durum olduğu için değil. Bulk yaptıktan sonra definasyona girince o yağlar her yerden gitmiyor. Göğüs ve basende kalan yağlar oluyor. Onların tek çözümü aldırmak. Hem yağ dokusunu aldıkları için eskisi gibi yağlanmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ailenize bunu okutun ve izleyin.

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Seni çok rahatsız ediyorsa olabilirsin. Bazı insanlarda fazla kilo alınca görüntü rahatsız edici olabiliyor fakat bir arkadaşını karşına alıp sorduğunda çok kusurlu olduğunu söylüyorsa seneye de olabilirsin sonraki sene de. Sınavlara falan çalışıyorsan şimdilik takılma.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Bysuvari dediğinden inan hiç bir şey anlamadım😂. Benim düşüncem ameliyatımı olayım ve lise son sınıfta kafama takacak bir şey olmasın. Gökden gelen kod, senin tavsiyen de düşünülebilir ama öyle vücüt geliştirmek istemiyorum. Fazlalık bir 3-4 kilom var onları verir ve göbeğimi biraz halledersem şimdik benim için her şey güzel olur. Karşı çıkanları da hiç takmayıp, kendi bildiğimi yapacağım. Ve bir sorum da bunun bu saatten sonra geçme olasılığı nedir? 17 yaşından sonra ameliyattan başka çözüm yokmuş çünkü. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı