18.000TL'ye kadar sosyal medya için telefon önerisi

ZamanTaciri

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Gıda Laboratuvarı'nda Analist
Arkadaşlar telefonu sadece sosyal medya, WhatsApp ve video izlemek için kullanıyorum. Bütçem en fazla 18.000TL bir tık üzerine çıkamam. Honor 90 ve POCO X5 Pro beğendim. Benim için ekran kalitesi çok önemli, fotoğraf ve video çok nadir çektiğim için kamera önemsizdir. Oyunda oynamıyorum. Sosyal medya akıcılığı ve ekran önemli benim için. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
500 TL sorun olmayacaksa S21 FE Exynos tercih edin, bahsi gecen cihazlarin hicbirinde sosyal medya entegrasyonu yok, kamera, SoC gibi spesifik istekleriniz de yok. Panel noktasinda Honor 90, S21 FE'den bir tik daha iyi fakat S21 FE'nin paneli de bayagi iyidir, Samsung mertebesinde panel noktasinda en buyuk sicrama S21 FE modelinde yapildi zaten.

S21 FE Exynos işlemcisi ile Honor 90'daki snapdragon 7gen 1 'in farkı nedir?

Exynos 2100 üst seviye bir işlemci olarak lanse edildi. Single Core'da tel tel dökülse de eski Exynos'lar gibi değil.

7 Gen1 ise orta+ bir işlemci diyebiliriz. 2100 bence bir tık daha üstün.

Ancak her şey SoC yani işlemci+gpu değildir.

O halde Honor 90 alacağım sanırım benim için en önemli şey akıcılık, kasmaması ve ekran özellikleri. Fotoğraf, video ve oyun performansı önemsiz.

Honor 90'da toza ve suya karşı dayanıklılık yok diyor. Bu ne kadar tehlikeli telefonu suya düşürmem ıslatmam veya çok kirletmem ancak uzun süreli kullanımda bu toza dayanıklılık ne gibi sorunlar çıkarabilir ?

Honor 90'da toza ve suya karşı dayanıklılık yok diyor. Bu ne kadar tehlikeli telefonu suya düşürmem ıslatmam veya çok kirletmem ancak uzun süreli kullanımda bu toza dayanıklılık ne gibi sorunlar çıkarabilir ?

Yeni konular

Geri
Yukarı