19 yaşından sonra boy uzar mı?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Bu ay 19 yaşıma girdim. Şu an boyum 170-172 arası. 18 yaşıma girdiğimde 164-165 bir şey sanırsam fotoğraflardan baktığımda annem ile aynı boya sahiptim. Basketbol, yüzme ve fitness yapıyorum. Postürüm kötü onu düzeltmeye çalışıyorum hafif kamburluk var. Babam, amcam ve babamın babası dışındaki sülaledeki erkekler 180 üstü. Daha uzar mıyım?
3 ay önce ortopedi doktorunda el bileğimi bakmışlardı.

Ekran Görüntüsü (18).png

Son düzenleyen: Moderatör:
20-30 cm kısalma mı?
Genetiğiniz nasıl? Annenizin, babanızın boyları kaç? Postürünüz düzelirse gerçekten fark eder 2-3 cm.

Sülalede 180 üstü erkekler. Annem 164-165 babam 166-68. ailemden kısa olan teyzemin çocuğu 190 yani büyük kuzenim.
Sülalede uzun var ama sizin aile kısaymış biraz. 19'dan sonra uzaya da bilirsiniz. Örnekleri var bir tanıdığım üniversiteye başladığında bayağı bir uzamıştı. Yani sorunun cevabı net bir şekilde belli olmuyor yapacak bir şey yok. Testosteron vs. arttırın uzarsınız diyenler olacaktır, doğal olarak arttırmak zor, hatta bazıları artmaz diyor. Sağlam uyuyun, sağlıklı beslenin pek sanmıyorum ama bir şey kaybetmezsiniz yaparsanız.

Sülalede uzun var ama sizin aile kısaymış biraz. 19'dan sonra uzaya dabilirsiniz. Örnekleri var bir tanıdığım üniversiteye başladığında bayağı bir uzamıştı. Yani sorunun cevabı net bir şekilde belli olmuyor yapacak bir şey yok. Testosteron vs. arttırın uzarsınız diyecekler olacakdır, doğal olarak arttırmak zor, hatta bazıları yok diyor. Sağlam uyuyun, sağlıklı beslenin pek sanmıyorum ama bir şey kaybetmezsiniz yaparsanız.
Teyzemler eniştemler 160-168 boylarında hepsi. Erkek kuzenlerim 180 üstü.

Geri
Yukarı