Kitap 1984 ciltli alfa yayınları 81 TL!

Alfa, Everest yayınları çok kalitelidir gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Daha bugün can yayınlarından 45 liraya aldım ciltsiz ama çevirisi güzeldir umarım kargoya verilmese iptal ederdim :D
Yıllardır can yayınları basıyordu hakları onlardaydı. Celal Üster çevirisi iyi. Ama çevirmen önsözünü okumayın adam spoiler vermiş. Gerçi bu durumu fark edip yeni baskılarda sonsöz yaptılar sanırım.

Hocam peki can yayınları neden 3 katı fiyata satıyor onu anlamadım, sonuçta aynı kitap, bu arada konu için teşekkürler 80 liralık kuponu kullananlara 40 tl lik başka kupon vermişlerdi onu kullanmak için direk aldım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-28-02-16-10-430.jpeg
    Screenshot_2024-04-28-02-16-10-430.jpeg
    91,9 KB · Görüntüleme: 57
@aLoNeDarK3, yayınevi farkı maalesef yoksa kitap aynı kitap. Çeviri farkı vardır ve Can Yayınevi de İthaki gibi bilindik bir yayınevi olduğu için kafasına göre fiyat çekebiliyor. Onun rahatlığı var.

@aLoNeDarK3, yayınevi farkı maalesef yoksa kitap aynı kitap. Çeviri farkı vardır ve Can Yayınevi de İthaki gibi bilindik bir yayınevi olduğu için kafasına göre fiyat çekebiliyor. Onun rahatlığı var.
Anladım teşekkürler, tek merak ettiğim can yayınları 25-30 sayfa falan daha fazla gözüküyor ama dediğiniz gibi hikaye sonuçta aynı ve bu dönemde bile daha 1984 okuma fırsatım olmamıştı hemen aldım 😁

Çeviri farklılığında çok göze çarpan farklar oluyor mu? (oyunlara makine Türkçe yama kurunca oyundan soğutması gibi.)

Çeviriden kasıt atıyorum a yayınevinde Ahmet diye biri çalışıyordur b yayınevinde Burak diye birisi vardır ikisi de İngilizce olarak okuyup tekrar kitabı Türkçeye çeviriyorlar ama kullandıkları kelimeler biraz farklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı