2. el ekran kartı almak

• Konuyu başlatan lw4o
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 429

lw4o

Picopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta söylediğim gibi 2. el ekran kartı almak istiyorum. Çoğu ilanın açıklamasında test yapabilirsiniz gibi şeyler yazıyor fakat bilgim olmadığımdan pek anlamıyorum. 2. el ekran kartı alırken neye dikkat etmeliyim veya ne testi yapmalıyım?

• Kartın içinin açılıp açılmadığını kontrol et. Güvenlik etiketi üzerinde olsun. Bunun dışında diğer fiziksel kısımlarını dikkatle test et. Pinlerini, güç girişini ve fanlarını kontrol et.
  • Furmark'ta 1920x1080 çözünürlükte ve 8xMSAA ayarda 10-15 dakikalık süreç sonundaki GPU sıcaklığı, GPU hotspot sıcaklığı ve son durumdaki fan hızını kontrol et. GPU sıcaklığı 75-80'i, hotspot sıcaklığının ise 85-90'ı geçmemesine dikkat et.
  • Fanları son hızda çalıştır ve anormal bir ses çıkarıp çıkarmadığını kontrol et.
  • 3D Mark puanını muadil modellerle karşılaştır.
  • Alacağın kartın markasına göre kullanıcı yorumlarına bak.
  • Kişisel tercih olarak da kartın soğutma bloğunun kalın ve bakır borularının 3 veya daha fazla olmasını tercih ederim ben.

• Kartın içinin açılıp açılmadığını kontrol et. Güvenlik etiketi üzerinde olsun. Bunun dışında diğer fiziksel kısımlarını dikkatle test et. Pinlerini, güç girişini ve fanlarını kontrol et.
  • Furmark'ta 1920x1080 çözünürlükte ve 8xMSAA ayarda 10-15 dakikalık süreç sonundaki GPU sıcaklığı, GPU hotspot sıcaklığı ve son durumdaki fan hızını kontrol et. GPU sıcaklığı 75-80'i, hotspot sıcaklığının ise 85-90'ı geçmemesine dikkat et.
  • Fanları son hızda çalıştır ve anormal bir ses çıkarıp çıkarmadığını kontrol et.
  • Kişisel tercih olarak da kartın soğutma bloğunun kalın ve bakır borularının 3 veya daha fazla olmasını tercih ederim ben.
hocam kendi kartımda denemek için furmark testi yaptım 10 dakika fakat sonuçlar falan çıkmadı ekrana nasıl yapabilirim onu

• FurMark'ta 1920x1080 çözünürlükte ve 8xmsaa ayarda 10-15 dakikalık süreç sonundaki GPU sıcaklığı, GPU hotspot sıcaklığı ve son durumdaki fan hızını kontrol et. GPU sıcaklığı 75-80'i, hotspot sıcaklığının ise 85-90'ı geçmemesine dikkat et.
  • 3D mark puanını muadil modellerle karşılaştır.

Buldum değerleri gösteren yeri ve şu an kullandığım RTX 3050'de 10 dakika çalıştırdım GPU sıcaklığı 65 hotspot 75 civarlarındaydı. Yani alacağım kartın test sonuçları bunun gibi çıkarsa iyi mi oluyor.

Son düzenleme:
hocam kendi kartımda denemek için furmark testi yaptım 10 dakika fakat sonuçlar falan çıkmadı ekrana nasıl yapabilirim onu

Buldum değerleri gösteren yeri ve şu an kullandığım RTX 3050'de 10 dakika çalıştırdım GPU sıcaklığı 65 hotspot 75 civarlarındaydı. Yani alacağım kartın test sonuçları bunun gibi çıkarsa iyi mi oluyor.
Alacağınız kart modeli nedir?

FurMark yaparken MSAA açılmamalı dostum. Maksimum ısıyı görmek için kapalı olmalı.

Geri
Yukarı