2. el Xbox One gamepad alırken neye dikkat edilmeli?

ibrahimsennn

Decapat
2. nesil gamepad alacağım. Adamın birinin dükkanı var, orada 2. el gamepad satıyor. Çalışmayanı zaten vermiyor. 300 TL'ye temiz gamepadler var ama almadan önce neye dikkat etmeliyim? Maalesef internet üzerinden alacağım. Teşekkürler.

Hocam üstünde siyah bir kısım bulunan ürünler Bluetooth desteklemiyor yani sadece kablo ile takabilirsiniz diye biliyorum.

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    33,2 KB · Görüntüleme: 141

Şöyle bir site buldum ama Xbox gamepadim yok deneyemiyorum. USB ile bağlayıp deneyebilen birisi bilgi verirse işinizi görür.

Bunun dışında bağlantı sırasında kablo takarken sağlamlık hissi ne kadar kaybolmuş, tuşların basma hissi ne kadar gevşemiş, görünürde vida varsa bunlarla ne kadar oynanmış, gamepad açılmış mı az çok anlamaya çalışabilirsiniz.

Analoglarının "drafting" yapmadığından emin olsan yeterli. Diğer tuşlarında Xbox One kontrolcülerin kronik bir yumuşama, ezilme veya hissiyatını kaybetme sorunu yok. Bizzat kolun içini açmış birisi olarak o tuşların anahtarları şimdiye kadar gördüğüm en sağlam anahtarlar. Onun dışında Xbox Series S sonrası çıkan tüm kontrolcülerde Bluetooth desteği mevcut. Öncesi bir model temin etmiş olursanız kablosuz kullanım için harici bir adaptör almanız şart.

Üzerinde 3.5 MM kulaklık jakı var. Bluetooth ile bağladığınızda bu jak çalışmıyor. Wireless 2.4GHZ USB alıcı ile bağladığınızda çalışıyor. Bilginiz olsun.

Xbox one 1708 modeli kontrolcüm var. R1 ve L1 tuşları uzun basım sonrası bozuluyor. İnternette aradığımda bu çoğu 1708’de varmış. Örneğin Rocket Leauge’de niteo tuşu R1’deydi, uzun süre bastıktan sonra okumamaya başladı bir süre sonra.

Yaklaşık 1 sene önce 2. el bir xbox one s gamepad aldım laptop sahibi olduğumdan onu da aldım yanıma ayak üstü kırığı çıkığı var mı? vs. baktım pc ye bağladım aldım direk 2. el alacaksan her türlü ayak üstü 2dk da olsa test ederek al

Analoglarının "drafting" yapmadığından emin olsan yeterli. Diğer tuşlarında Xbox One kontrolcülerin kronik bir yumuşama, ezilme veya hissiyatını kaybetme sorunu yok. Bizzat kolun içini açmış birisi olarak o tuşların anahtarları şimdiye kadar gördüğüm en sağlam anahtarlar. Onun dışında Xbox Series S sonrası çıkan tüm kontrolcülerde Bluetooth desteği mevcut. Öncesi bir model temin etmiş olursanız kablosuz kullanım için harici bir adaptör almanız şart.

Onu nasıl anlıyacağım drafting yapmadığını?

300TL'ye satıyor normal bir de USB girişi bozuk olan satıyor oda aynısı ama 200TL USB girişi çaloşmadığı için ben zaten pille oynuyacaktım sence alınır mı?

Oyun kolunu eğer bilgisayarda kullanacaksanız ve Bluetooth destekli ise USB girişinin çalışıp çalışmaması çok dert oluşturmaz. Çünkü eşlemeyi Bluetooth üzerinden tamamlayabiliyorsun. Ama Bluetooth destekli olmayan bir modelse bilgisayarda kullanmak için kablosuz adaptörü alman şart olur.

Drafting yapıp yapmadığını bir oyuna girip kamera için en son köşelere ittirerek oynadığında hissedebilirsin. Ortaya bazen dönmeyebilir veya ortaya dönmesine rağmen halen daha yavaş yavaş kamerayı döndürmeye devam edebilir. Ama Drafting eğer en ağır safhasında değilse eğer basit bir temizlik ile çözülebiliyor. En azından ben elimdeki 2 kolda temizleyerek çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı