20.000 TL'ye mühendislik programları için laptop tavsiyesi

Bütçe
20000

ecstamolly

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 20.000TL bütçe var. SolidWorks, 3DS Max + vray gibi programlar kullanılacak. Sanırım Gaming tarzı bir laptop lazım. Önerilerinize açığım. Kendim MacBook kullanıyorum, MacBook kalitesini biliyorsunuzdur. Alacağım laptopunda kasa, fan sesi, ekran, fan vs açılarından kaliteli olmasını istiyorum fakat piyasa hakkında bir fikrim yok. Dolayısıyla bu paraya alınabilir mi bilmiyorum. Veya çok kaliteli olmasına gerek var mı bilmiyorum. Fiyat esnektir, yani 2-3 bin TL üstünde bu çok iyidir dediğiniz tavsiyelere açığım, teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar 20.000TL bütçe var. SolidWorks, 3DS Max + vray gibi programlar kullanılacak. Sanırım Gaming tarzı bir laptop lazım. Önerilerinize açığım. Kendim MacBook kullanıyorum, MacBook kalitesini biliyorsunuzdur. Alacağım laptopunda kasa, fan sesi, ekran, fan vs açılarından kaliteli olmasını istiyorum fakat piyasa hakkında bir fikrim yok. Dolayısıyla bu paraya alınabilir mi bilmiyorum. Veya çok kaliteli olmasına gerek var mı bilmiyorum. Fiyat esnektir, yani 2-3 bin TL üstünde bu çok iyidir dediğiniz tavsiyelere açığım, teşekkür ederim.

Oyun oynayacak mısınız?

Açıkçası SolidWorks deneyimleyen biri olarak Intel işlemcili ve Ekran kartlı olması işinizi kolaylaştıracak ve görecektir. (Çizim yaparken biraz yüke biniyor) Diğer programlarda da muhtemelen ekran kartı gücü gerektirecektir.
Ha uygun yollu arıyorsanız öneri yapabilirim yine.

Arkadaşlar bu attıklarınızdan Lenovo ve Acer arasındaki fark nedir? Acer da RTX 3050 Ti olması dikkatimi daha çok çekti. Hangisi daha kalitelidir. Ayrıca 8 GB RAM sorun çıkarmaz mı?

Linkini bulamadım ama vatan bilgisayarda RTX 3050 Intel i5 12450H 16 GB RAM Windows 11 18k onu tavsiye ederim ben kullanıyorum.

Geri
Yukarı