2400 MHz RAM'in 2133 MHz'de çalışması

BIOS güncelle, XMP aç.
BIOS güncel olmayabilir sürümüne bakın, bir de XMP desteğine göz atın kapalı olabilir.
XMP kısmından seçim yaptın mı?
xmp overclock yapıyor diye biliyorum ancak bios 2133 mhz olarak görüyor ve 2133 mhz in üzerine overclock yapıyor yani normal zamanda 2400 mhz çalışması gereken ram 2133 de çalışıyor bios u güncellesem bir fark olurmuki çünki anakartı alalı çok olmadı asus z270e anakartım taş çatlasın 7 ay olmuştur

BIOS güncelle, XMP aç.
BIOS güncel olmayabilir sürümüne bakın, bir de XMP desteğine göz atın kapalı olabilir.
XMP kısmından seçim yaptın mı?
xmp overclock yapıyor diye biliyorum ancak bios 2133 mhz olarak görüyor ve 2133 mhz in üzerine overclock yapıyor yani normal zamanda 2400 mhz çalışması gereken ram 2133 de çalışıyor bios u güncellesem bir fark olurmuki çünki anakartı alalı çok olmadı asus z270e anakartım taş çatlasın 7 ay olmuştur

Sen direk XMP’yi aç o otomatik olarak 2400’e çeker MHZ’yi

Konu iyi hortlamış ha.
0 dan konu açıp benden önceki arkadaşın maruz kaldıgı sorularla uğraşmak yerine buradan devam etmek en iyisi hem konu çöğlüğü azalır hemde sonuca daha kısa sürede varılır şimdi başka bir soru var kafamda aynı kodlu 2 ram in biri dual ranks digeri single ranks olarak gözüküyor? :D

Bende de aynı sorun var şuan. Dün Asus H310m-A 2666mhz anakart ve corsair vengeance lpx 8gb ram aldım.

İlk BIOS a girdiğimde ram 2133mhz çalışıyor gözüküyordu. BIOS güncelledim hala aynı idi.
BIOS taki X.M.P profilini profile#1 2666mhz seçtim f10 yaptım tekrar bios a girdim 2400mhz e çıktı. Hala 2666mhz e çıkaramadım. Ne yapmam gerekiyor acaba?

Aynı sorun bende de var, 2133 MHz gözüküyor 2400 MHz'lik RAM. Çözümü nedir?
Edit:Çözdüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı