240Hz vs 360Hz

enesxq

Decipat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Flutter Developer
Selamlar az önce bu videoyu gördüm tam anlayamadım ama adam 240Hz monitörün 360Hz'den daha iyi olduğunu söylüyor bunu tam olarak Türkçe çevirebilecek var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selamlar az önce bu videoyu gördüm tam anlayamadım ama adam 240Hz monitörün 360Hz'den daha iyi olduğunu söylüyor bunu tam olarak Türkçe çevirebilecek var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Paneldeki gecikme farkı olduğundan geçmişler öyle anladım.

Bana kalırsa günümüzde 144Hz yeter de artar. 60Hz ve 144Hz arasında dağlar kadar fark var. 144Hz'den sonrası çok da hissedilmiyor, gerisi şov gibi geliyor bana ama parası olan alır.

Bana göre 60Hz bile yeterli. Birkaç gündür telefonda 120Hz kullanıyorum sadece ekstra akıcılık katıyor. 60Hz daha sadeydi. Ben sadeliği severim. Değişik duygular içerisindeyim. 120Hz sevemiyorum. Çok güç tüketiyor.

Bana göre 60Hz bile yeterli. Birkaç gündür telefonda 120Hz kullanıyorum sadece ekstra akıcılık katıyor. 60Hz daha sadeydi. Ben sadeliği severim. Değişik duygular içerisindeyim. 120Hz sevemiyorum. Çok güç tüketiyor.
Güç tüketimi konusunda haklısınız ama 60Hz maalesef video izlemek gibi işlerde yeterli. Oyun oynayacaksanız özellikle rekabetçi oyunları oynayacaksanız 60Hz büyük hayal kırıklığı. Ama benim fikrime göre 60Hz günlük kullanımda da yetersiz, kasıyor gibi hissediyorum.

Fiyatları daha pahalı ve tn panelli 240 hz monitörler tepkime süreleri konusunda daha iyi eş değerlerine göre diyor genel olarak ayrıca oyunların zaten 360 fps vermediğini kolay kolay bu yüzden 360 hertzlere gerek olmadığını söylemiş o fiyatlara.

Güç tüketimi konusunda haklısınız ama 60Hz maalesef video izlemek gibi işlerde yeterli. Oyun oynayacaksanız özellikle rekabetçi oyunları oynayacaksanız 60Hz büyük hayal kırıklığı. Ama benim fikrime göre 60Hz günlük kullanımda da yetersiz, kasıyor gibi hissediyorum.

Ben 120Hz kullanırken tek fark ettiğim 60Hz üzerinde daha rahat kayarken sanki 120Hz üzerinde ince şerit halinde kayıyormuş gibi oluyor. Açıkçası bundan dolayı pek sevmiyorum. Neyse 60Hz dönme vakti geldi.
Telefonda 90Hz ideal.

90Hz ayarı yok maalesef. Ya 60Hz ya da 120Hz.
Screenshot_2022-01-31-01-25-22-601_com.xiaomi.misettings.jpg

Geri
Yukarı