240Hz vs 360Hz

Güç tüketimi konusunda haklısınız ama 60Hz maalesef video izlemek gibi işlerde yeterli. Oyun oynayacaksanız özellikle rekabetçi oyunları oynayacaksanız 60Hz büyük hayal kırıklığı. Ama benim fikrime göre 60Hz günlük kullanımda da yetersiz, kasıyor gibi hissediyorum.

Kral yıllardır 60 FPS oynadım 144 hzin çıkmış olması pek bir şey değiştirmiyor bu forumdaki oyuncuların yarısı bende dahil kolsuz.

165 0.5 MS bir monitörü, 240Hz deli gibi ghost yapan bir monitöre tercih ederim.
Kullandığım model 240Hz bir Acer.
İnsanlar hep Hz muhabbetine takılıyor ama renkler bir süre sonra can sıkıcı olmaya başladığı zaman soğumaya başlıyorsun.

Çok güzel insan gözü 30 Hz 30 FPS üzerini görmez diyen biri çıkmadı henüz 😁 eskilerde bu konularda hep çıkardı böyle birileri. Ben 120 Hz telefon ekranındaki akıcılığı görünce kendi telefonumdaki 60 Hz'den çok soğudum açıkçası. Evimde mönütörüm IPS fakat o da 60 Hz ve 60 Hz'den bayağı soğudum imkanlar henüz 144 ve üzerine çıkamadı.

Ben 120 Hz telefon ekranındaki akıcılığı görünce kendi telefonumdan çok soğudum açıkçası.
Jet Sosyete'de bir inşaat işçisi vardı. Adam hayatından keyif alıyordu falan. Birgün bunu diskoya götürdüler, o günden sonra eski hayatından zevk alamadı. :) Bahsettiğin bu, zirveyi tatmamak lazım hiçbir zaman..

Zirve lazım değil 144 Hz yeter 😃 daha üstünde gözümüz yok 😃 60 Hz insan gözünü çok yoruyor açıkçası. Sırf göz yorgunluğu için bile daha yüksek Hz alınır.

Geri
Yukarı