25.000 TL Hazır sistem önerisi

Specialagent58

Hectopat
Arkadaşlar merhaba *oyun bilgisayarı* olarak hazır sistem ve 2K monitör alacağım. En fazla 25.000 fiyata olsa daha iyi olur ancak ekran kartının güçlü olmasını istediğimden 30.000 TL veya üstü bandını da düşünmüyor değilim. Güç olarak 3070 & 3070 Ti ekran kartı veya 3060 - 3070 Ti arası güçte ekran kartları almak istediğim alt sınır, farklı markalar da olur. Önerilerinizi bekliyorum. 30.000 lira verme istemesem de RTX 4070 ekran kartlı aşağıdaki ürünü gördüm mesela, sizce fiyatı uygun ve alınabilir mi? Şu anda popüler olan ve indirimde olan kaçırılmaması gereken ürünler varsa beklerim. Ayrıca sistemin yanında çok masraf yaptırmıyacak Hz'si iyi bir 2K monitör de önerebilirseniz sevinirim. Hemen kısa zamanda almak istiyorum. Teşekkürler. İlgili sistem:

Son düzenleme:
Sapphire Radeon RX 6800 Gaming 11305-02-20G 256 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı aynısını kullanmaktayım sistemin tamamı olarak diyebileceğim bir şey yok fakat kafadan ekran kartına 12k vermek daha iyi olacaktır üzerine koyabilirseniz RX 6800 XT öneririm. Ek olarak benim de 2K ekranım var RDR2 Ultra ortalama 110-80 FPS arası almaktayım. FPS oyunlarında ise 365 üstünü geçtiğini söyleyeyim fakat benim anakart AM5 tabanlı R5 7600 kombinli.

Asus TUF Gaming VG27AQ 27" 1ms WQHD G-Sync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Monitör olarak da bunu kullanıyorum (OC 165 Hz, OC olmadan 144 Hz) ve bayağı bayağı memnunum.

Sizin aklınızda ki ürün ile aynı fiyatta. Bu Kasayı tavsiye ederim.

Monitör olarakta yine aynı siteden
Önerebilirim. Bu fiyata 165hz 2k IPS panel bu

Hocam sağol ama o sistem 2K da darboğaz yapıyormuş. 13400F lı sistemi alsam daha iyi olmaz mı o da yapar mı darboğaz acaba? Ama aklıma gelmemişti bunlar 4K ya yakın kart değil mi sistemin 2K monitör için daroğaz yapmaması veya minimum yapması lazım her şeyden önce ben 2K ekran kartlı bişey alsam daha iyi olur gibi geldi şimdi. Düşük fiyata 3070 li veya daha iyi ekran kartlı sistem öneren olursa da sevinirim. 25.000 den sonrası bütçemi aşıyor aslında.

Hocam merhaba ben İtopya'dan toplama yoluyla almaya karar verdim, iki sorum olucak attığın monitörün bir de sadece sonu AQ27 ile biteni var, Z'siz. O toplama ekranında en popüler 4. cü, Z li si ise son sayfalarda. Araştırdım ikisininde özellikleri aynı ne farkı var biliyor musun ben Z sizini düşündüm en çok satılan olunca aşağıdaki ve de ondan daha ucuz ve daha popüler 6732 liraya AOC var, onu alsam daha iyi olur mu? Onu da 2. sıraya linkini ekliyorum. Teşekkürler.

AOC IPS panel değil mi acaba diğeri daha mı iyi görüntü verir?

Hocam ikincisi 2K monitör değilmiş pardon, ilk soruma cevap verirsen sevinirim..

Son düzenleme:
Hocam sağol ama o sistem 2K da darboğaz yapıyormuş. 13400F lı sistemi alsam daha iyi olmaz mı o da yapar mı darboğaz acaba? Ama aklıma gelmemişti bunlar 4K ya yakın kart değil mi sistemin 2K monitör için daroğaz yapmaması veya minimum yapması lazım her şeyden önce ben 2K ekran kartlı bişey alsam daha iyi olur gibi geldi şimdi. Düşük fiyata 3070 li veya daha iyi ekran kartlı sistem öneren olursa da sevinirim. 25.000 den sonrası bütçemi aşıyor aslında.

Hocam merhaba ben İtopya'dan toplama yoluyla almaya karar verdim, iki sorum olucak attığın monitörün bir de sadece sonu AQ27 ile biteni var, Z'siz. O toplama ekranında en popüler 4. cü, Z li si ise son sayfalarda. Araştırdım ikisininde özellikleri aynı ne farkı var biliyor musun ben Z sizini düşündüm en çok satılan olunca aşağıdaki ve de ondan daha ucuz ve daha popüler 6732 liraya AOC var, onu alsam daha iyi olur mu? Onu da 2. sıraya linkini ekliyorum. Teşekkürler.

AOC IPS panel değil mi acaba diğeri daha mı iyi görüntü verir?

Hocam ikincisi 2K monitör değilmiş pardon, ilk soruma cevap verirsen sevinirim..
Bildiğim kadarıyla;

Genellikle çıkış yılına bağlı modeli isimlendirme için böyle sınıflandırma yapıyorlar. Aralarında Watt harici bir fark yoktur. Ve/veya içinsen 1 tane Port kablosu çıkar/çıkmaz.

Yani İkisi arasında bir fark yok diyebiliriz.

Tavsiyem bütçenizi aşmayan IPS en az 165Hz bir monitör almanız olacaktır.

Kişisel önerilerim: Bence Itopya sitesi bilgisayar bileşenleri ve hazır sistem toplama konusunda yukarda linkini versiğim site, gaming gen tr ve diğer bilgisayar sitelerine göre daha pahalı (tabiriyle kazık) geliyor.

Son Olarak böyle bir fiyata ve bütçeye kesinlikle AOC almayın. Evet Fiyat/performans bir ürün ama VA panel alınmamalı.

Geri
Yukarı