2500 - 3000 TL Civarlarında Oyun Laptopu

123123321

Hectopat
Merhabalar, ne kadar araştırma yapsam da Laptop camiasında hatırı sayılı bir bilgi var ve içerisine oyun oynayacağım dediğimde denizden okyanusa açılıyor.
Benim yardıma kesinlikle ihtiyacım var. Mümkünse tabi.:confused: Markası beni garantisi bittiği zaman üzmeyecek.:) Grafik açısından en az günümüz deki oyunları rahat ve gelecektekileri ota seviye gösterse, bana yeterli olacaktır.Marka olarak Toshiba Satellite c640-11v kullanıcısıyım (üniversitenin hediyesi :redface:) ciddi memnunum 2.5 yıl olmuştur. Bu üç marka arasında gidip geliyorum Toshiba, Asus, Msi. (az bilgim dahilinde tabi )
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ilginiz için, özellikler ve fiyatı konusunda iyi mi biraz bakmam gerek.
Sitenin kurallarını bilmiyorum ancak, sanal marketin en ucuz olduğunu tahmin ediyorum.

Merhaba Arkadaşım. Öncelikle Oyun bilgisayarı denince akla gelen ilk bilgisayar türü Masaüstü Bilgisayar'lardır. Fakat sen Laptop istiyorsan ya Sayın Recep Baltaş'ın videodaki tavsiye ettiği laptopu bir düşün veya altta vereceğim laptop türlerine bir bak istersen;

1) ASUS k55vj sx077d
2)LENOVO IdeaPad Z580
3) msi ge60 0nd-459xtr core i5-3230m 8gb 750gb 2gb vga gtx660m 15.6'' full hd free dos
4) MSI CX61 0NE-293TR
Saygılar...

İlginiz için çok teşekkürler. Masaüstü olması her zaman daha iyi olacaktır. Ancak imkanım yok maalesef.
Ben Msi yada Asus seçeceğim. Verdiğiniz modelleri inceleyeceğim. Ekran kartının x serisi olması fiyatı baya bir artırıyor. Önce bütçemi kesinleştirip, verdiğiniz modellerden birini alacağım.

Oyunlarda gerçek performans istiyorsan GTX serisini barındıran bir laptop seçmelisin. Asus ve MSİ'nin oyun laptoplarına bakarsak, ASUS daha yüksek fiyatta oyun laptopu satmakta. MSİ oyun laptopları fiyat/perfromans ürünüdür ve bütçene daha uygunudur. İstersen fiyatı biraz daha düşürelim MSI GE60 2OE-295XTR Core i5-4200M 8GB 1TB GTX765M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (Hediyeli) - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş önerdiğim oyun laptopundan tek farkı İntel core i5 işlemci olması.

MSI GE60 2OE-295XTR Core i5-4200M MSI GE60 2OE-295XTR Core i5-4200M almayı düşünüyorum galiba. İ7 ile aralarında farklara bakma fırsatım pek olmadı. Ancak işlemcisi sadece farklı. Buda 400 tl bir fiyat farkı yaratıyor.
Beni bu sistem kaç yıl götürür? (grafikleri midyum ile 2 sene tahmin ediyorum)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı