3.000TL'ye kadar monitör önerisi

Bütçe
2500-3200
100 Hz, IPS. Bu bütçede en mantıklısı:

Genel manada karşılaştırma yapınca birçok konuda ilk gelen cevaptaki MSI daha ön planda kalıyor. Ekranın IPS veya VA panel olmasının aşırı bir artısı yoksa (farkı hakkında çok bilgim yok) büyük ihtimal MSI tercih edeceğim.

Genel manada karşılaştırma yapınca birçok konuda ilk gelen cevaptaki MSI daha ön planda kalıyor. Ekranın IPS veya VA panel olmasının aşırı bir artısı yoksa (farkı hakkında çok bilgim yok) büyük ihtimal MSI tercih edeceğim.
-Genel olarak- IPS paneller renk doğruluğu olarak VA'dan daha iyi. Ve yine -genel olarak- tepki süresi, ghosting bakımından da daha iyi. VA'da ise kontrast daha iyi. İlla MSI VA panel alacağım diyorsan da zaten 100 Hz olanı var 75'ten daha ucuza:

Benim tercihim IPS olurdu.

Neden alınmazki Casper iyi bir marka monitörün kronik sıkıntısı falan mı var varsa bilgi verirsen sevinirim.

Casper'ın kendisi komple kronik monitörden tut laptopları laptoptan tut telefonları neresinden tutsan orası kalıyor eline :D şaka maka kullandıkları cihazların hepsi kendi malları değil ve çok kalitesiz aynı şekilde bazı VA panellerde olan ghostin sorunu Casper'ın tüm VA monitörlerinde var.

Bir de ekleme yapmak istiyorum daha önce 2 monitör kullanmadım. Şu anda kullandığım ekran curved. 2. monitör düz olursa görsel açıdan rahatsız eder mi? Ya da kullanan arkadaş varsa örnek setup atabilir mi? İnternet üzerinde bulamadım çünkü.
Hocam benim 2. monitörüm curved oldu artık, ana ekran olarak flat ekran kullanıyorum. Sadece ilk 5 dk ekranın ortasındaki alan böyle büyüteçle bakıyormuşsun gibi bir his uyandırıyor ama 5 dk sonra alışıyorsun. Sıkıntı çekmezsin yani. Bu arada 2. el monitör tavsiye etmem çünkü son 5-6 yıldır çıkan monitörlerin özellikle piksel ömürleri daha kısa oluyor haberiniz olsun.

Geri
Yukarı