Sıfırdan spora başlayınca vücut ne kadar sürede şekillenir?

Bu yaz spora başlamayı düşünüyorum. Yıllardır günün çoğunu bilgisayarda masabaşı geçiren biriyim hafif göbeklenmeye başladım hafif tenim sarkıyor gibi gözüküyor yani kötü gözüküyor yağ oranım %23-%25 civarı günde 1-1, 5 saat spor yapsam ne kadar sürede biçimlenir vücudum bir de sizce evde 5kg bidonlarla çalışma yapayım mı yaza kadar? Bu arada bende hiç kas yok.
Ne kadar sürede? Sorunuzun cevabını beslenme düzeninizi bilmeden cevaplamak imkansız. Sabit aldığınız kalori, sabit yaptığınız sporu ve günlük ne kadar hareket ettiğinizi bilmemiz gerekir ona rağmen net bir cevap vermek zordur.

Evde 5kg bidonlarla hiçbir şey yapamazsınız. Yürüyüş, ip atlama gibi kardiyolardan yararlanıp günlük vücudun yaktığı sabit kaloriyi yükseltmeli, güzel beslenmeli ve kalori açığı vermelisiniz. Bunun yanında da ağırlık çalışırsanız hem kas kütlesi kazanmış hem de yağlarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Ne kadar sürede? Sorunuzun cevabını beslenme düzeninizi bilmeden cevaplamak imkansız. Sabit aldığınız kalori, sabit yaptığınız sporu ve günlük ne kadar hareket ettiğinizi bilmemiz gerekir ona rağmen net bir cevap vermek zordur.

Evde 5kg bidonlarla hiçbir şey yapamazsınız. Yürüyüş, IP atlama gibi kardiyorlardan yararlanıp günlük vücudun yaktığı sabit kaloriyi yükseltmeli, güzel beslenmeli ve kalori açığı vermelisiniz. Bunun yanında da ağırlık çalışırsanız hem kas kütlesi kazanmış hem de yağlarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Hocam işte yaz tatili boyunca yani 3 ay yapacağım. Beslenme düzenim de çok yok yani evde ne pişerse onu yerim. Sabit aldığım kalori vb. yok. Hareket ettiğim de bir okula gidip gelmek var o da 1-2 km yürüyüş oluyor. Yani anlayacağın tamamen sıfırdan başlayacağım. Sorularını elimden geldiğimce yanıtladım

ilk ayda kendin de bişey fark edemezsin
Anladım

Dostum adam gym mi ev mi diye sormamış zaten. Spor salonuna gidene kadar evde de çalışayım mı diye sormuş.

İşte okuduğunu anlayabilen birisi diğer bana beynin sulanmış diyen kişiye gerekli cevabı verip kimin beyninin sulandığını gösterdiğin için sana teşekkür ediyorum

Geri
Yukarı