3 Ayda Ne Kadar Kilo Verilebilir ?

Hayır dostum, öyle değil. İlk olarak aç karnına spora kesinlikle gitme. Evde yemek mi yok veya yiyecek durumda mı değilsin? Marketten cicibebe al koy tabağın içine yapıştır sütü ye git. İnan gıda takviyeleri kadar sana güç verir spor öncesi.

Kendine belirli bir saat koymana da gerek yok dostum. Sabah kahvaltısı - spor öncesi - spor sonrası - akşam yemeği öncesi ve son olarak akşam yemeği yiyeceksin. Bu senin stabil programın olacak, aralarında cicibebe, probis falan atıştırabilirsin süt ile. Aynı yemeği hergün yememeye çalış.

Fazla yemekten gözün korkmasın kesinlikle. Unutma sık aralıklarla fazla yemek yiyen değil düzensiz ve besleyici yemeğin dışına çıkanlar şişmanlaşır.

Hayır dostum, öyle değil. İlk olarak aç karnına spora kesinlikle gitme. Evde yemek mi yok veya yiyecek durumda mı değilsin? Marketten cicibebe al koy tabağın içine yapıştır sütü ye git. İnan gıda takviyeleri kadar sana güç verir spor öncesi.

Kendine belirli bir saat koymana da gerek yok dostum. Sabah kahvaltısı - spor öncesi - spor sonrası - akşam yemeği öncesi ve son olarak akşam yemeği yiyeceksin. Bu senin stabil programın olacak, aralarında cicibebe, probis falan atıştırabilirsin süt ile. Aynı yemeği hergün yememeye çalış.

Fazla yemekten gözün korkmasın kesinlikle. Unutma sık aralıklarla fazla yemek yiyen değil düzensiz ve besleyici yemeğin dışına çıkanlar şişmanlaşır.
Dostum bu güzel cevabın beni çok sevindirdi çünkü ben cicibebe'yi aşırı seven birisiyim :D :D :D ama tabii ki abartmamak lazım. Dostum ne kadar teşekkür etsem az. Yardımların için çok teşekkür ederim !

Öncelikle bir hastaneye gidip kan ve hormon testlerini yaptırmalı sonrasında ise hastanenin diyetisyenine gidip bu testler sonucunda sana en uygun diyeti yazmasını istemelisin. Bunlardan sonra ise her gün düzenli olarak 45 dakika ile 1 saat arası yüsek tempolu yürüyüş yapmalı ve bir süre tatlı, abur cubur, asitli içecekler, fast-food, tuz, yağ ve türevlerinden uzak durmalısın.

Zamanında bunları uygulayıp 3.5 ayda 20 kilo verdim, belki yardımım dokunur. (y)
Dostum çok güzel dedin de ben iğneden aşırı korkan bir insanım. Hatta hala daha unutmam ben 8 yaşındayken koluma paslı çivi girmişti. Apar topar hastaneye gitmiştik, hemen temizlediler tam iğne yapacaklardı ki hastaneden kaçıyordum. Zor tutmuşlardı beni. Anestezi maskesi ile beni uyutup öyle iğne yapmışlardı. O gün bu gündür iğneden korkar ve uzak dururum. Ama dediğiniz fast-food asitli içecekler ve tatlıyı da aşırı tüketen bir insanım. 3 ay bunları yemesem ölmem ya :D :D :D Cevabınız için teşekkür ederim bu arada :)

Metabolizman yavaş çalışıyor ise, vücudun kolayca yağlanabiliyor ise yapman gereken şey bir ömür boyunca yaşam tarzını değiştirmek olacak.

Nasıl ki ben kilo almak istediğimde tıka basa yiyorum ve ek olarak gıda takviyesi alıyorum, sen de bunun tam tersini yapıp doyurucu ancak kalori değeri yüksek olmayan besinler tüketecek ve benim yaptığımın tam tersi olan (Gıda takviyesi) spora başlayacaksın, öyle haftada 3 gün 1 saat salona gitmekle olacak iş değil.

Nasıl ki ben her sabah ve her akşam gıda takviyesi alıyorum sen de gün içerisinde mutlaka bir spor dalına 2 saatini ayıracaksın. Bisiklet sürersen hem zamanla kilo verirsin hem de fit bir vücuda doğru ilerlersin.

Yağlı şeyler yememeye dikkat et, yoksa fit bir vücudu rüyanda bile göremezsin, benim gibi bir metabolizman olsa yağlı şeyler yemene karışıyor olmazdım zira istesem de yağlandıramıyorum vücudumu :)
Sen ne durumdasın dostum var mı bir gelişme ? :)

1 haftaya yakın zaman geçti, tartı üzerinde net bir kilo artışım yok ancak suratım sanki toparlandı, daha dolu gibi yanaklarım :)
Kilo artışı için adam akıllı bir spor düzeni yaratmam gerekecek kendime anladığım kadarıyla.

1 haftaya yakın zaman geçti, tartı üzerinde net bir kilo artışım yok ancak suratım sanki toparlandı, daha dolu gibi yanaklarım :)
Kilo artışı için adam akıllı bir spor düzeni yaratmam gerekecek kendime anladığım kadarıyla.
Dostum sanırım sen şu yiyip yiyip kilo almayanlardansın. Ne diye uğraşıyorsun kilo almak için. Bence hiç uğraşma ama tabii ki aşırı zayıflığın var ise buna bir şey diyemem :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı