30.000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
30000

RtxMetehan

Zeptopat
Daha fazla  
Bu yaz kendime PC almak istiyorum. Ekran kartı NVIDIA tercihim. Ne önerirsiniz bu bütçeye? Oyun olarak CS:GO, Valorant ve ETS 2 oynatacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynayacağınız üç oyunda işlemci gücü gerektiren oyunlar yani yukarıda atılan R5 5600 ve R 5500'lü sistemler ihtimal dahilinde bile değil. Şu an size bir sistem atsam zam geleceği, yeni kampanyalar ve indirimler olacağı için alacağınız vakte kadar hiçbir anlamı yok. Lakin öneri olarak R5 7500F'li ve mümkünse RX 7700XT'li olmazsa ise RTX 4060ti'lı bir sistem almaya çalışmanız olur.

Sistemi alacağınız zaman başlık açın. Ayrıca 8 GB VRAM sıkıntı yapmaz o muhabbet dünyanın en saçma muhabbeti açıklamaya bile üşeniyorum artık.

Oynayacağınız üç oyunda işlemci gücü gerektiren oyunlar yani yukarıda atılan R5 5600 ve r 5500'lü sistemler ihtimal dahilinde bile değil. Şu an size bir sistem atsam zam geleceği, yeni kampanyalar ve indirimler olacağı için alacağınız vakte kadar hiçbir anlamı yok. Lakin öneri olarak R5 7500F'li ve mümkünse RX 7700XT'li olmazsa ise RTX 4060 Ti'lı bir sistem almaya çalışmanız olur.

Sistemi alacağınız zaman başlık açın. Ayrıca 8 GB VRAM sıkıntı yapmaz o muhabbet dünyanın en saçma muhabbeti açıklamaya bile üşeniyorum artık.

İşlemci olarak AMD 5 7500F ya da 5 7600 olmayı ddüşünüyorum ama ekran kartı konusunda şüpheliydim. ASUS Dual RTX 4060 8 GB almak mantıklı mı? Ya da Palit jetstream RTX 4060 Ti alınır mı?

Tavsiyem bu olacaktır.

Hocam blackrawen arkadaşın da dediği gibi işlemci bana düşük gibi geldi. Bir de bu işlemciler AM4 soket. Ben yeni nesil, yükseltmeye açık bir bilgisayar toplamak istiyorum. Tavsiyen için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
İşlemci olarak AMD 5 7500F ya da 5 7600 olmayı ddüşünüyorum ama ekran kartı konusunda şüpheliydim. ASUS Dual RTX 4060 8 GB almak mantıklı mı? Ya da Palit jetstream RTX 4060 Ti alınır mı?

Hocam blackrawen arkadaşın da dediği gibi işlemci bana düşük gibi geldi. Bir de bu işlemciler AM4 soket. Ben yeni nesil, yükseltmeye açık bir bilgisayar toplamak istiyorum. Tavsiyen için teşekkür ederim.

Oynayacağınız oyunlara 4060 dahi yeter ama eğer bütçeniz varsa ve ileride farklı oyun türlerine merak sararsanız diye 4060 Ti önerdim. 4070 dediğiniz oyunlar için aşırı olur. Bu tür giriş segment kartlarda marka o kadar önemli değil Gigabyte Windforce serisi dışında hepsi aşağı yukarı iş görür.

Geri
Yukarı