30 bin TL'ye monitör dahil hazır sistem önerisi

Benim attığım sistemin oyun konusunda eksikleri mi var yoksa 4060 ti daha iyi diye mi yazdınız?​
Senin attığın sistemin oyun konusunda eksikleri yok, sadece aynı paraya %25 daha iyi oyun performanslı 2K oynatabilen ekran kartı olduğu için onu önermiştim fakat Photostop yapıyorsan ekran kartından düşüp işlemci ve rami arttırman senin için daha iyi olur. Ek olarak başka oyunlar oynamaya hevesim yok dedin.

Senin attığın sistemin oyun konusunda eksikleri yok, sadece aynı paraya %25 daha iyi oyun performanslı 2K oynatabilen ekran kartı olduğu için onu önermiştim fakat Photostop yapıyorsan ekran kartından düşüp işlemci ve RAM'i arttırman senin için daha iyi olur. Ek olarak başka oyunlar oynamaya hevesim yok dedin.

Yani sadece CS tarzı oyun oynarım RDR 2 bazen girerim FIFA 23 oynarım bunlar için yeterli mi?

Peki bu sisteme bir soğutucu seçmezsem stok fan ile mi geliyor?
Evet hepsi öyle geliyor. Çok ısınırsa soğutucu almanı öneririm ama ısınacağını sanmıyorum o oyunlarda.

Yani sadece CS tarzı oyun oynarım RDR 2 bazen girerim FIFA 23 oynarım bunlar için yeterli mi?
17-18K’ya size rahat yetecek sistem var:

Son düzenleme:
Evet hepsi öyle geliyor. Çok ısınırsa soğutucu almanı öneririm ama ısınacağını sanmıyorum o oyunlarda.

17-18K’ya size rahat yetecek sistem var:

Runadia 4060 | Intel i5-13400F | 16 GB DDR5 | MSI RTX 4060 8 GB | 500 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Bu iki ürüne karar verdim. İşlemci soğutucu seçimini boş bırakırsam stok fan ile mi geliyor?

Runadia 4060 | Intel i5-13400F | 16 GB DDR5 | MSI RTX 4060 8 GB | 500 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Bu iki ürüne karar verdim. İşlemci soğutucu seçimini boş bırakırsam stok fan ile mi geliyor?
Evet stok fan ile

1 ms monitör almanı tavsiye ederim fps oyunları oynuyorsun gibi

Eğer oyun bilgisayarı ise işlemci ve RAM yerine ekran kartına önem verebilirsiniz. 2K monitör alabilirsiniz. MESUT CEVIK-FORCE/Intel Core i3 13100F/GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti EAGLE OC 8GB/16GB DDR4/480GB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM

İşlemciden kısıp ekran kartına yönelmek ne saçma şey. Giriş seviyesi anakart DDR4 eski nesil RAM sırf Ti ekran kartı olduğu için çok saçma. İşlemcide giriş seviyesi bu fiyatına göre iyi olabilir ama bütçe varken bu sistemin üzerine 2K monitör alın demeniz kadar gereksiz ve saçma bir şey yok. Bu ekran kartı 8 GB VRAM'a sahip sen bununla 2K da oyun oynayamazsın 4060 serisi kartlar 2K oyunculuğa uygun değil 4060 Ti biraz oynatabiliyor ama işlemci giriş seviyesi onu da yapamaz. R5 7500F + 4060 + DDR5 + 1080p monitör gayet yeterli olur arkadaşa.

İşlemciden kısıp ekran kartına yönelmek ne saçma şey. Giriş seviyesi anakart DDR4 eski nesil RAM sırf Ti ekran kartı olduğu için çok saçma. İşlemcide giriş seviyesi bu fiyatına göre iyi olabilir ama bütçe varken bu sistemin üzerine 2K monitör alın demeniz kadar gereksiz ve saçma bir şey yok. Bu ekran kartı 8 GB VRAM'a sahip sen bununla 2K da oyun oynayamazsın 4060 serisi kartlar 2K oyunculuğa uygun değil 4060 Ti biraz oynatabiliyor ama işlemci giriş seviyesi onu da yapamaz. R5 7500F + 4060 + DDR5 + 1080p monitör gayet yeterli olur arkadaşa.
Youtube'dan testlerini izledim 13100F 4060 Ti DDR4 sistem her oyunu 2K oynatıyor. 30.000₺ bütçe ile 1080p'de oynamak çok çok üzücü olur bence.

YouTube'dan testlerini izledim 13100F 4060 Ti DDR4 sistem her oyunu 2K oynatıyor. 30.000₺ bütçe ile 1080P'de oynamak çok çok üzücü olur bence.

Dostum oynatır elbette oynatır ama 1080P'de ultrada 100 FPS üstü almak varken neden 2K'da ayar kısıp 60 FPS yapmaya çalışsınlar. Baktığınız testler muhtemelen ekran kartı isteyen oyunlar için peki işlemci isteyen oyunlarda ne yapacaksınız? Tekrar söylüyorum bu kartta 8 GB VRAM var sen bu kartla rahat bir şekilde 2K da oynayamazsın 1080p de bile bazı oyunlar 7 GB VRAM kullanmaya başladı sen 2K da ne yapmayı düşünüyorsun? Ayrıca bu bütçede neden ölü sokete yatırım yapılsın DDR4 sistem alınmaz bu bütçeye hele bir de i3 13. nesil ile öbür tarafta Ryzen 5 7500F gibi Intel'i katlayan yeni nesil işlemci üstüne AMD'nin 5 yıl boyunca daha işlemci çıkartacağı bir soket var. Adam ileride isterse 4060'ı satıp 4060 Ti alabilir ama işlemciyi değiştirmek istediği zaman eski soket olduğu için anakartı bu sebeple RAM'i yani tüm sistemi değiştirmek zorunda kalacak ama ekran kartı öyle değil tak çıkar sat yenisini al rahatça yükseltme yapılır.

Geri
Yukarı