300 TL ile HD 3450 sisteme neler yapılır?

malzmci

Hectopat
Daha fazla  
Sistem ozellikleri:
  • Cpu: Intel celeron e1400
  • Gpu: AMD readon hd 3450
  • Ram: 2 GB
  • Anakart: Asrock eski modellerden
  • Hdd: 320 GB SATA
Bu sistem ozelliklerine sahip bilgisayarim var. Butcem 300 tl ve kardesime supriz yapmak istiyorum. En azindan kasmadan mt2 oynayabilmesi icin sizce amd a6 6400 k ve asus a55bm-e a55 soket fm2 cozum olur mu? 300 tl ile baska ne yapabilirim ? Biraz daha geli;tirmek icin sistemi a6 6400 k yeterli olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
S.aleyküm. Kardeşim 300 Tl ile çokta aşina bir değişiklik olmaz. A6 6400 K da çok fazla performan veremeyecek bu konuda. Biraz daha bütçe ayırırsan 700 - 800 tl civarında birşeyler oluşturulabilir.

Aleykum selam kardesim malesef 300 tl gibi dusuk bir butcem var. Sadece ekran karti ve ram alsam performans degisimi nasil olur? En azindan a6 6400 k dan daha iyi performans saglarmi ? Dusuk grafikli oyunlarda mt2 gibi yuksek performans elde edilebilirmi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat gene yükseliyor onu belirteyim yani elindeki kasaydı harddisk + kasayı değerlendirsen gene 300 tlyi geçiyor hesap yaptıysan. Ama e550 e7500 gibi core duo işlemciler alanbilirsin. İkinci el 9800 gt ve 2 gb ram daha sistemi iyi duruma getirecektir.

Hocam amaç Online Oyun oynamaksa 300 TL ile güzel şeyler yapılabilir. Sonuçta çok yüksek sistem gereksinimleri istemez bu tarz oyunlar. Anakart modelini tam belirtir misin?

sistem ozellikleri
cpu:intel celeron e1400
gpu:amd readon hd 3450
ram:2gb
anakart:asrock eski modellerden
hdd:320 gb sata

bu sistem ozelliklerine sahip bilgisayarim var butcem 300 tl ve kardesime supriz yapmak istiyorum en azindan kasmadan mt2 oynayabilmesi icin sizce AMD A6 6400 K ve asus a55bm-e a55 soket fm2 cozum olurmu? 300 tl
ile baska ne yapabilirim biraz daha geli;tirmek icin sistemi A6 6400 K yeterli olurmu

Kardeşim bence öncelikle işlemcini değiştirmeni tavsiye ederim.
@Recep Baltaş , @Ali Güngör ün çektiği videolardan birinde kullandıkları İntel Pentium G3240 işlemciyi alabilirsin gayet güzel bir performansı var bunun yanı sıra overclock edilebilir bir işlemcidir.
Fiyat olarak vatan bilgisayarda 218 TL.
Hatta linkinide veriyim: www.vatanbilgisayar.com: Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Artan 92 TL ile de gidip 4 gb lık bir ram alabilirsin fakat 2 gb ile beraber takma çünkü performansı olumsuz etkileyebilirsin.
Sadece 4 tak onu kullan.
Fakat ekran kartını da değiştirsen iyi olur şu an piyasada ucuz kartlar var, fakat gidip 90-100 tl lik bir ekran kartı almanı tavsiye etmem tabikide.
Örneğin GT 740 alsan şu anki ekran kartından daha iyi bir performans alırsın.
Ama benim tavsiyem GTX 750 :D Hem hesaplı hem de güçlü. Notebook aldım bundan 10 ay önce içinde GTX 750 var hiçbi sıkıntı çıkarmadı bana bu güne kadar. Açamadığım 1 oyun bile olmadı.

NOT ÖNEMLİ:
Ben şu anki kullandığın işlemciyi 1150 sandım fakat LGA 775 miş.
Bu işlemciyi almadan önce 1150 işlemci destekleyen bir anakart almalısınız.
130-140 TL lik anakartlar da var fakat kalite performans konusuna dair bir şey söyleyemem denemedim çünkü hiç.

Son düzenleme:
Hocam Elindeki 300 tl yi kaldır bir köşeye eline ne geçerse bir köşede biliktir, zaten yaz geliyor yazın da çalışa bilirsen çalış 1000 tl yap bütceni seni idare etcek bir pc düzeriz Burda. Günaydın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı