3000-3500 TL E-Spor için bilgisayar toplama

Gayette veririm arkadaşım. Senin o h110m eklediğiniz sistem bugün çalışır yarın çalışır ertesi gününü bilemezsiniz. Burada konunun ismi nedir? E-spor amaçlı değilmi? Ozaman sağlam bir anakart gerekli, ha tabi sen diyorsan b150 nin getirileri umrumda değil ozaman bilemem.
Ciddi oyun oynayanlara sağlam internet ve sağlam ses gerekir. H110m giriş seviyesi anakarttır, öyle uzun oyun saatlerinde tercih edilmez, yarın bir gün bi voltaj dalgalanması vs. gelir ne oldu? Çöp oldu sistemin. Sen diyorsunki ben 4 seneye sistem değiştiririm, o arkadaş senin babanın oğlu olmadığına göre onun kriterlerine göre davran belki 10 sene sonra alacak yeni sistem. İşlemci konusunda geleyim hemen, siz 6400 veya 6402p öneriyorsunuz birde diyorsunuz ki illustratör le, cs6 ile uğraşacak. Ha doğru oradaki işleride ekran kartı yapıyordu :) 10FPS fazla almasını sağlamak için oradan buradan kesmeyin. Ssd konusunda gelecek olursak güzel kardeşim ben konu başlığına göre hareket ediyorum 120gb force ssd koydum ki 100gb neye yeter diyorsun biz 1tb sabit diski boşyere koymadık yüksek verileri oraya, işletim sistemini ve oynadığı oyunlarıda (csgo,lol) SSD ye yükler. Bu arada bir bilgin yok demeye ima etmişsin :)
Bu konuya gereksiz post attığını düşünmeye başlıyorum. İyi forumlar.
Dipnot: Single ram bellekten artan parayla 240gb alırmış :) doğru 20TL fazla ödeyip alabildiğin ssd vardıda ben koymadım.
Öncelikle ben 6400 işlemci ve H110M ana kart önermedim. H110M'in bile sıkıntı çıkartmayacağını söyledim ve dediğin gibi voltaj dalgalanmasında sıkıntı çıkaracak bir kart değil. H110M kalitesiz bileşenlere sahip bir ana kart da değil. 4 yıllık sistemimde H61M ana kartım var, günlük 16 saat PC açık ve bunun en az 8 saati oyun oynanıyor. Defalarca elektrik kesildi, yeğenim defalarca fişlerle oynadı, prizin şalter düğmesine bastı ve hiç bir şey olmadı. Güç kaynağındaki voltaj koruması boru değil. i5 6500 ile 6400 arasındaki farkı da büyültme. Tecrübesiz olduğun çok belli. Ayrıca mesajımı iyi okusaydın 4000 TL sisteme H110M ve i5 6400 önermediğimi fark ederdin. Ana kartı B150M Bazooka yap, bellekleri tek modül 8GB yap, kasayı bir tık daha uygun fiyatlı bir şey al, güç kaynağını VS 550 ile değiştir, kalan para ile 750 EVO 250GB veya 850 EVO 250 GB al, ekran kartını GTX 1060 veya RX 480 ile değiştir, 1MS monitör ekle diğer bileşenler yazdığın gibi kalabilir ama HDD için genelde Seagate ST1000DM003 tercih ediliyor. Mesajımı iyi oku üçüncü defa yazdırtma bana. Sende ileri düzey dikkatsizlik var herhalde. VS 650 yerine VS 550 alıp kasayı bir tık daha kısıp ana kartı B150M bazooka koyunca istemediğin kadar para kalıyor 250 GB SSD için.

Son düzenleme:
Öncelikle ben 6400 işlemci ve H110M ana kart önermedim. H110M'in bile sıkıntı çıkartmayacağını söyledim ve dediğin gibi voltaj dalgalanmasında sıkıntı çıkaracak bir kart değil. H110M kalitesiz bileşenlere sahip bir ana kart da değil. 4 yıllık sistemimde H61M ana kartım var, günlük 16 saat PC açık ve bunun en az 8 saati oyun oynanıyor. Defalarca elektrik kesildi, yeğenim defalarca fişlerle oynadı, prizin şalter düğmesine bastı ve hiç bir şey olmadı. Güç kaynağındaki voltaj koruması boru değil. i5 6500 ile 6400 arasındaki farkı da büyültme. Tecrübesiz olduğun çok belli. Ayrıca mesajımı iyi okusaydın 4000 TL sisteme H110M ve i5 6400 önermediğimi fark ederdin. Ana kartı B150M bazooka yap, bellekleri tek modül 8GB yap, kasayı bir tık daha uygun fiyatlı bir şey al, güç kaynağını VS 550 ile değiştir, kalan para ile 750 EVO 250GB veya 850 EVO 250 GB al, ekran kartını GTX 1060 veya RX 480 ile değiştir, 1MS monitör ekle diğer bileşenler yazdığın gibi kalabilir ama HDD için genelde Seagate ST1000DM003 tercih ediliyor. Mesajımı iyi oku üçüncü defa yazdırtma bana.

Dostum mesaj atarak neyin sonucuna varmaya çalışıyorsun bilmiyorum. Sen h110m ve 6400 sisteme gtx 1060 taktık çatır çatır çalışıyor demişsin de ben çalışmaz demiyorum bu bir, anakarat kötü demiyorum bu iki, 6400 ı yerden yerede vurmuyorum bu üç. Ben diyorum b150 m3 kullansın ses yongası çok iyi, oyun oynarken çok işine yarar sen diyorsun h110m ile de kullanılır ne var? Ozaman dostum 6100 alsaydında 1070 alsaydınız ne var oda işlemci? Hani gerçek verim arıyorsun ya. Arkadaşın sistem tavsiyesine gelecek olursak da hemen hemen benim dediğim yere gelmişsin bi bazooka kullan demişsin o kadar. Bazookaya kötü demiyorum sağlam anakart. Fakat teknik farklar var. Kalınlıktan tut kapasitörlere, bellek yollarının izole edilmesinden tut Nahimic ses yongasına. Senin burada artın rx480 önermişsin sisteme ben ise 470. Bu arkadaş gerçek bir e sporcu ise FPS ye takılmaz. Zaten 480 ile 470 arasında çok az bir fark var bunu da söyleyeyim. Bana ikinci defa bilgisiz diyorsun ama girdiğin kestirme yol önüme çıkıyor farkında değilsin. Ayrıca 3 değil 300 defa bu konuya mesaj at 301 defa cevap alırsın unutma.

Dostum mesaj atarak neyin sonucuna varmaya çalışıyorsun bilmiyorum. Sen h110m ve 6400 sisteme gtx 1060 taktık çatır çatır çalışıyor demişsin de ben çalışmaz demiyorum bu bir, anakarat kötü demiyorum bu iki, 6400 ı yerden yerede vurmuyorum bu üç. Ben diyorum b150 m3 kullansın ses yongası çok iyi, oyun oynarken çok işine yarar sen diyorsun h110m ile de kullanılır ne var? Ozaman dostum 6100 alsaydında 1070 alsaydınız ne var oda işlemci? Hani gerçek verim arıyorsun ya. Arkadaşın sistem tavsiyesine gelecek olursak da hemen hemen benim dediğim yere gelmişsin bi bazooka kullan demişsin o kadar. Bazookaya kötü demiyorum sağlam anakart. Fakat teknik farklar var. Kalınlıktan tut kapasitörlere, bellek yollarının izole edilmesinden tut Nahimic ses yongasına. Senin burada artın rx480 önermişsin sisteme ben ise 470. Bu arkadaş gerçek bir e sporcu ise FPS ye takılmaz. Zaten 480 ile 470 arasında çok az bir fark var bunu da söyleyeyim. Bana ikinci defa bilgisiz diyorsun ama girdiğin kestirme yol önüme çıkıyor farkında değilsin. Ayrıca 3 değil 300 defa bu konuya mesaj at 301 defa cevap alırsın unutma.
Yok senin kafada kesin sıkıntı var. B150 m3'ün ses yongası iyi de B150M Bazooka isimli modelin kötü mü? Audio boost deme bana. İkisinde de var. SSD 250 GB yapmak varken "gaming" ibaresi veya Nahimic denilen teknoloji için SSD kısılmaz. Bütçe kısıtlı ise H110M de alınır diyorum kafan almıyor sanırım. Ben sana sadece ana kartı değiştir RX 480 tak demiyorum. Ana kartı kıs, kasayı bir tık daha kıs, güç kaynağı için 650W gereksiz, VS 550 al, bellek olarak da 8GB tek modül koy, artan para ile SSD'yi 250 GB yap ki adam rahat rahat kullansın. B150M Bazooka bu arkadaşın işini fazlasıyla görür. Gaming ibaresi yok diye gaming ana kart değil sanıyorsun sen herhalde. Şu mesajları düzgün oku bak H110M bu arkadaşa önermiyorum. Tekrar söylüyorum kafan alsın diye: "Düzgün oku." Aynı yol dediğin şey yarı yarıya daha az boyutlu SSD ve daha düşük model bir GPU ise su içmeyi ihmal etme. Beyninin suya ihtiyacı var. "bellek yongalarının izole edilmesinden" diye bir şey yazmışsın çok komik geldi. H110M'de bile var o :D. DDR4 Boost diye geçiyor.

Tamamen bir toparlama yaparsak: Arkadaş CF veya SLI yapmayı düşünüyorsa B150 Gaming M3, düşünmüyor ise B150M Bazooka iş görecektir. RX 470 yerine rahatlıkla RX 480 takılabilir. Ayrıca konu kilit lütfen çünkü konuyu açan arkadaş yeni konu açtı 3900-4000 TL sistem önerisi diye.

Konu linki: 4000 TL E-Spor için sistem toplama

Ya bu kadar konuşuyorsunda önersene bana 3000TL yi geçmeyecek şekilde sistem, hani ordan kısılıp o alınırmış şundan kısılıp bu eklenirmiş. Ben önerimi yaptım. Haftaya imzamdaki sistemin aynısını alacağım, madem bu kadar ak sakallı bilgin dedeler gibi konuşuyorsun monitörsüz multimedyasız 3000TL ilk sistem at buraya sonra kilitlesinler konuyu.

Ya bu kadar konuşuyorsunda önersene bana 3000TL yi geçmeyecek şekilde sistem, hani ordan kısılıp o alınırmış şundan kısılıp bu eklenirmiş. Ben önerimi yaptım. Haftaya imzamdaki sistemin aynısını alacağım, madem bu kadar ak sakallı bilgin dedeler gibi konuşuyorsun monitörsüz multimedyasız 3000TL ilk sistem at buraya sonra kilitlesinler konuyu.
Sen yanlış gelmişsin. Başlığı okumuyorsun, adam yeni konu açtı diyorum takmıyorsun. Bu konu içerisinde 3500'e kadar sistem önerisi yapılır. Sen 3000'i geçmeyecek diyorsun bu bir. İkinci olarak konuyu açan arkadaşın bütçesi artık 3700-4000 arası. Link: 4000 TL E-Spor için sistem toplama

Kendini bir toparla. Su, kahve bir şey iç kendine gel uykunu falan al.

Sen yanlış gelmişsin. Başlığı okumuyorsun, adam yeni konu açtı diyorum takmıyorsun. Bu konu içerisinde 3500'e kadar sistem önerisi yapılır. Sen 3000'i geçmeyecek diyorsun bu bir. İkinci olarak konuyu açan arkadaşın bütçesi artık 3700-4000 arası. Link: 4000 TL E-Spor için sistem toplama

Kendini bir toparla. Su, kahve bir şey iç kendine gel uykunu falan al.

Senin kafa güzel galiba? Akşamdan kalma filanmısın iyi okursan eğer kendim için sordum. Haftaya 3000TL lik PC toplayacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı