3000 TL ASUS klavye önerisi

3000 TL gibi bir bütçede asus steelseries ya da logitech gibi markaların klavyeleri alınmaz. Paraya yazık olur. Onun yerine akko 5075S/B Aula f 75 ya da Darmoshark top 75 alınabilir.
Akko'nun S modellerini de önermem hocam.

Bu paraya Akko Dracula Castle alınır mis gibi.

Evet 3000 serisinin sorunları mevcut 5000 serisi çok daha iyi 3000 serisinden.
Ve PCB çok kötü, elinizde kalıyor bir süre sonra PCB. Hot-swappable da değil. Rezalet.

Ve PCB çok kötü, elinizde kalıyor bir süre sonra PCB. Hot-swappable da değil. Rezalet.
evet kullandığım klavye kendisi çok memnunum hiçbir sıkıntısı yok.

aynen hot swapable olmamasına değinmeniz de çok iyi olmuş onu kaçırmışım. S modelinde ne var peki sadece 3lü modu yok diye biliyorum.

Şu an en iyi seçim Darmoshark top 75 ya da aula F 75 sizin için bu 2'sinden birini tercih etmeniz en mantıklı seçim olacaktır. Bence Darmoshark top 75 biraz daha iyi ondan dolayı bu bütçede alabileceğiniz en iyi klavye Top 75 kesinlikle. Akko 5075b Plus da var ama şu an fiyatı 3500 4000 TL civarında indirim dönemlerinde 2000 TL'lere kadar düşüyor. Ancak şu anki fiyatıyla bütçeyi aşıyor. Zaten top 75 ve Akko 5075b çok benzer klavyeler özellik bakımından. Darmoshark'ın hatta bir tane artısı mevcut. LCD ekranı var. Linkleri de bırakıyorum.
Darmoshark Top75 Mekanik Klavye
EPOMAKER x AULA F75

Arkadaşlar sizin bu yazdıgınız modellere baktım hep yurt dışından almak gerekiyor ben hediye olarak alacağım gelmesini bekleme imkanım yok ve garantili olmasını istiyorum bu modellerden hangisini tercih etmeliyim @Endless Kaan @Zyetwy
Top75 stokta kalmamış, kalsa onu alın diyecektim.

Bunu alın o zaman.

Aceleniz var ama bunlardan birini alırsanız elinizde kalır. Çünkü bazıları hot swapable değil bir Switch'i bozuldu mu direkt lehimle uğraşmak zorunda kalırsınız. Ayrıca atılan klavyeler bu ASUS klavyelerden kat ve kat daha iyi. Bence paranızı çöpe atmayın arkadaşınıza da beklemesi için bir ricada bulunun bence

Tam Model ASUS ROG STRIX Scope RX modelinde çok fazla RGB arızası görmeye başladım. Bence onu elemek daha güvenli olur. Hemen üstte önerilen ASUS ROG TKL modeli bence en ideali.

İkinci attığınız ASUS TKL modeli alabilirsiniz. Dışarıdan alınan ürünlerinde kendince eksileri var, sadece donanım olarak bakmamak lazım. Teknoloji şans işi neticede tek arıza Switch'te çıkmıyor. Hediye bence de yurt içi alınmalı. Hotswap önemli ama lehim varsa hızlıca halledersiniz, o daha çok tüm klavye Switch'lerini değişen Custom kullanıcılar için "daha çok" önemli. Dışarıdan aldığınız üründe Türkçe tuş takımı falan olmayacak vs. iki tarafında eksileri artıları var. Bence hediye için yurt içi daha sağlıklı, 2 hafta falanda beklersiniz verilmesi gereken zamanın geçmemeside önemli.

Geri
Yukarı