3000TL Bütçe ile Sistem Toplama

Hoppoehlathan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bir kaç gün önce forumdaki arkadaşlardan yardım alarak güzel bir sistem toplamıştık. O sistemin şu andaki fiyatı yaklaşık 4500TL (monitörsüz). O sistemi almam için bir yerden para bekliyordum fakat o para büyük ihtimalle gelmeyecek. Bankalara da hiç bulaşmak istemediğimden, elimde olan 3000TL nakit ile gelecekte istediğim zaman geliştirebileceğim bir sistem toplamak istiyorum. Aklımda olan sistem;
  • İşlemci: Intel Core i3-6100 Skylake 3M 3.70GHz 1151
  • Anakart: MSI B150M Gaming Pro D4 2133MHz mATX 1151
  • Bellek: Kingston 8GB DDR4 2133Mhz
  • Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050TI 4G OC 4GB GDDR5 128Bit
  • HDD: Western Digital Blue 1TB 64MB 7200Rpm
  • SSD: Samsung 750 Evo 120GB 540/520MB
  • Kasa: Zalman Z3 Plus 600W Mid Tower Kasa/Siyah
RAM'le daha sonradan hiç uğraşmak istemezsem, şimdiden 16GB yapabilirim.
Elimde olan monitörün modelini falan bilmiyorum ancak bu sisteme yeterli olacağını düşünüyorum. Olmasa bile idare etmek zorundayım şimdilik.
Sonradan değiştireceğim için işlemci ve anakartı yeni nesil almayı düşünmüyorum. Yine de düşüncelerinizi bilmek isterim.
3000TL'den daha aşağıya indirebilirsek benim için iyi olur.
Konu hakkında tekrardan yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 ti yerine rx 470 alabilirsiniz.
Dual 16 gb oynamak istediğin oyna göre gerekebilir.
Gaming pro yerine bazoka tercih etmeni tavsiye ediyorum. Pci express. Ve b250m de de m2 desteği var.

1050 ti yerine rx 470 alabilirsiniz.
Dual 16 gb oynamak istediğin oyna göre gerekebilir.
Gaming pro yerine bazoka tercih etmeni tavsiye ediyorum. Pci express. Ve b250m de de m2 desteği var.
Ekran kartını ve işlemciyi belli bir zaman geçtikten sonra değiştireceğimden, rx470'in şu anda daha pahalı olmasından ve benim bütçemi aşamamamdan dolayı gtx1050TI almak durumundayım.
Alacağım sitede ekran kartının markasını Zotac yaparsam, 750TL civarına geliyor. O da bana şimdilik yetecektir diye düşünüyorum. Böylelikle ramleri 16gb'a çıkarabilirim.
Anakart konusunda tavsiyenizi dinleyeceğim. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı