301 Sefer Sayılı Uçuş - Birgen Air Kazası

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 61
  • Görüntüleme 8B
Airbus 1970 yılında kuruldu :) Boeing 2016 yılında 100. yılını kutladı :)

Airbus, Boeing kadar olmak için 40 değil 4444 fırın ekmek yemeli o zaman. Neyse konu dışına çıkmayalım. Uçak kalkmadan önce bakım yapılmaz mıydı? Hatta THY, uçakları sorun olmaması için bayram öncesi çok çok derin bir bakıma sokuyormuş.

Yok, öyle demeyelim. Airbus da son derece kaliteli bir firmadır. Aralarındaki rekabet zaten havacılığın bugün buralara gelmesini sağlayan etken.

Bakımlar için bu konuya bak, sadece bayram öncesi değil kalkıştan önce her uçak standart kontrollere girer.

O zaman teknik ekibin cezaya çarptırılması gerekmez mi?

382028
382029

yukarıdaki resim(ler)de teknik ekip uçağın içine binmiş cezaya çarptırılacak.

Ya o genelleme pek doğru olmaz. Malum Amerika bölgesinde Boeing aşırı derecede tercih edilen bir firma.

Genelleme yapma:)
Cezalandırma bir çözüm değil zaten. Fakat gerekli düzenlemeler yapılması gerekli.

Genelleme yapmayayım ama bana garip geldi. Zaten yeni yeni merak sarıyorum bu işlere.

Genelleme yapmayayım ama bana garip geldi. Zaten yeni yeni merak sarıyorum bu işlere.
Aynen yani tamam Airbus daha yeni bir firma ama daha hızlı gelişen bir firma oldu. Şu an Boeing'in yaptığı hata, Airbus sistemine benzetmeye çalışmak oldu. Bu da işleri bozdu.

Aynen yani tamam Airbus daha yeni bir firma ama daha hızlı gelişen bir firma oldu. Şu an Boeing'in yaptığı hata, Airbus sistemine benzetmeye çalışmak oldu. Bu da işleri bozdu.

Galiba sorunun sebebi Amerikan asıllı bir hava yolunun 300'e yakın Airbus sipariş etmesiydi.

Galiba sorunun sebebi Amerikan asıllı bir hava yolunun 300'e yakın Airbus sipariş etmesiydi.
Yok ya. Ne alakası var onunla. Amerika'da tonla firma Airbus kullanıyor. Bu saçma bir gerekçe olur. Bu kaza tamamen personel dikkatsizliğinden kaynaklanan bir kaza. Airbus, Boeing, Cessna ne olursa olsun düşerdi bu sorun yüzünden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı