3060 Ti 82 dereceyi görüyor

neo7

Centipat
Ekran karti modeli: MSI 3060 Ti Ventus V1
Sistemi yeni aldım, kasa havadarlik açısından iyi durumda önünde üç adet fan bulunmakta. Kasanin onu ve arkası bos durumda yani hava akışını engelleyecek herhangi bir etken bulunmamakta.
FurMark'ta da ayni dereceleri gordum bu ekran karti modelinin sogutmasinin kotu oldugunu biliyordum ama sormak istiyorum bu sicaklik degerlerinde endişe verici bir durum bulunuyor mu?
Oyunda olan sıcaklık değeri ekte bulunmakta.
Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20220917_210307.jpg
    20220917_210307.jpg
    310,8 KB · Görüntüleme: 100
MSI Ventus modeller, Founders Edition modellerden de kötü. Hem frekans, hem de soğutma olarak. Şahsen 80 derecelerde çalışması normal o kartın. Üstelik tüm kart modeller arasında en düşük TDP değerine sahip model olmasına rağmen yine sıcak çalışır. Ancak karta bir zararı olur mu? Olmaz.

Aynı kart bende var, 2K ultra ayarlarda 73 geçmedi. Oda sıcaklığı 32 dereceydi.
Bence kasanızın hava sirkülasyonu da iyi değil. Çok fan olması iyi soğutma demek değil.

Yüksek bir derece değil sıkıntı olacağını sanmıyorum fan ayarlarını hızlandırabilirsiniz.
Aşırı bir etkisinin olacağını düşünmediğim ve stabilitesini bozmamak için fan ayarı yapmadım.
Sabit kalıyorsa bir şey olmaz.
Evet sabit GPU kullanımı oranına göre sıcaklık düşmekte.
MSI Ventus modeller, Founders Edition modellerden de kötü. Hem frekans, hem de soğutma olarak. Şahsen 80 derecelerde çalışması normal o kartın. Üstelik tüm kart modeller arasında en düşük TDP değerine sahip model olmasına rağmen yine sıcak çalışır. Ancak karta bir zararı olur mu? Olmaz.
TDP değeri düşük olmasına rağmen bu denli soğutma performansı sunması üzücü.
82 dereceden zarar gelmez. Kasanın yan kapaklarını açarsan sıcaklık biraz daha düşebilir.
Tozlanma olacağı için düşünmemiştim.
Önde 3 fan var ama fanların önü açık mı yoksa cam mı?
Mesh yapıda delikli yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı