3060 TI-i5 12400F hazır sistem alınır mı?

Bütçe
19000
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
resmen aynısı hocam oyunlarda 65'ten yukarı çıkmıyor ama. Bende sadece oyun oynayacağım.

80-90'dan aşağı değil. Bu sıcaklıklarda takılmaya sıkıntı görmezseniz evet ama işlemciyi tam gücünde çalıştırmak için bir fan almanız gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
resmen aynısı hocam oyunlarda 65'ten yukarı çıkmıyor ama. Bende sadece oyun oynayacağım.
Oynadığın oyun minecraftsa evet çıkmaz az biraz zorladığında 70 derecelere çıkıyor. Kendim kullandım yani deneyimimi paylaşıyorum.

Fiyat fazla hocam. Bu bütçede RX6000 serisi çok daha mantıklı olur. Fanboy'luk yaparak söylemiyorum ama gerçekten Nvidia sistemlerin fiyatı ayarsız.

Peki hocam alınca bende test ederim ona göre bir soğutucu ayarlarız mecbur sağ olun.
Mesela şu videoya bakarsanız adam furmark'ın cpu testi ile test ediyor 60 dan başlıyor gittikçe yükseliyor bunun 80'e kadar yolu var işte ekran kartı da ısındığında 90'a kadar gidiyor bu.
Bu da aynı şekilde bu sefer cinebench ile yapılmış bu 10 dakikalık test olduğundan sıcaklıkları daha net görebiliyorsun.

Fiyat fazla hocam. Bu bütçede RX6000 serisi çok daha mantıklı olur. Fanboy'luk yaparak söylemiyorum ama gerçekten NVIDIA sistemlerin fiyatı ayarsız.

Evet hocam ama önceden yaşadığım AMD sorunları ve WattMan'lar sayesinde AMD 6000 serisinde düzelttik desede yaklaşasım gelmiyor açıkçası.

Mesela şu videoya bakarsanız adam FurMark'ın CPU testi ile test ediyor 60'dan başlıyor gittikçe yükseliyor bunun 80'e kadar yolu var işte ekran kartı da ısındığında 90'a kadar gidiyor bu.
Bu da aynı şekilde bu sefer Cinebench ile yapılmış bu 10 dakikalık test olduğundan sıcaklıkları daha net görebiliyorsun.

Ekran kartımın ısınacağını sanmıyorum ASUS'un soğutma bloğu iyi ayrıyeten hocam bilgilendirebilir misiniz bildiğim kadarıyla FurMark sonuna kadar zorluyor bu sıcaklıklar normal değil mi o yüzden oyunlarda sonuna kadar zorlamaz herhalde sonuçta yük ekran kartına biner çoğunlukla.

Son düzenleme:
Evet hocam ama önceden yaşadığım AMD sorunları ve WattMan'lar sayesinde AMD 6000 serisinde düzelttik desede yaklaşasım gelmiyor açıkçası.

Ekran kartımın ısınacağını sanmıyorum ASUS'un soğutma bloğu iyi ayrıyeten hocam bilgilendirebilir misiniz bildiğim kadarıyla FurMark sonuna kadar zorluyor bu sıcaklıklar normal değil mi o yüzden oyunlarda sonuna kadar zorlamaz herhalde sonuçta yük ekran kartına biner çoğunlukla.

Ekran kartı ısınmaz diye bir şey yok 60+ minimum alacaksınız zaten belki 70 alırsınız. Ekran kartının büyüklüğünden dolayı 60+ derece bile kasa içini ekstra sıcak tutmaya yetecek zaten. FurMark ekran kartı için benchmark programı işlemci için olanı pek iyi değil. Cinebench sonuna kadar zorlar onda da 65W ve kilit açılmış 85W olarak adam ikiye ayırmış. 65W halinde bile 80 dereceye gelip sonra frekans düşürüp 75 derecelere falan iniyor. 85W Full 4GHz kullanırken 90'a vuruyor hani bu durumda ekran kartı bile ısınmıyor ve muhtemelen oda ortamı sıcaklığı var yaz sıcağı da yok. Ben yazın ortasında almıştım zaten hava 35+ derecelerde olduğundan ekstra ısınıyordu ekran kartı bile şu an gördüğüm değerlerin 2-3 derece fazlasını veriyordu.

Ekran kartı ısınmaz diye bir şey yok 60+ minimum alacaksınız zaten belki 70 alırsınız. Ekran kartının büyüklüğünden dolayı 60+ derece bile kasa içini ekstra sıcak tutmaya yetecek zaten. FurMark ekran kartı için benchmark programı işlemci için olanı pek iyi değil. Cinebench sonuna kadar zorlar onda da 65W ve kilit açılmış 85W olarak adam ikiye ayırmış. 65W halinde bile 80 dereceye gelip sonra frekans düşürüp 75 derecelere falan iniyor. 85W Full 4GHz kullanırken 90'a vuruyor hani bu durumda ekran kartı bile ısınmıyor ve muhtemelen oda ortamı sıcaklığı var yaz sıcağı da yok. Ben yazın ortasında almıştım zaten hava 35+ derecelerde olduğundan ekstra ısınıyordu ekran kartı bile şu an gördüğüm değerlerin 2-3 derece fazlasını veriyordu.

5600 alsak o daha da ısınıyor diye biliyorum mecbur illa bize soğutucu aldıracaklar kısaca.

Ben de bu sistemi sipariş verdim. Parçaları da kaliteli markalar ve 12400F 3060 Ti güzel bir kombinasyon. 1080P'de kullanacağımdan dolayı uzun süre götüreceğini düşünüyorum. Diğer arkadaşların da dediği gibi belki AMD tarafına gidilse daha performanslı bir sistem alınır ama ben tercih etmedim. Bir süredir 12400F ve 3060 Ti içeren sistemi bekliyordum. Almayı düşünüyorsanız şimdiden hayırlı olsun.

Ben de bu sistemi sipariş verdim. Parçaları da kaliteli markalar ve 12400F 3060 Ti güzel bir kombinasyon. 1080P'de kullanacağımdan dolayı uzun süre götüreceğini düşünüyorum. Diğer arkadaşların da dediği gibi belki AMD tarafına gidilse daha performanslı bir sistem alınır ama ben tercih etmedim. Bir süredir 12400F ve 3060 Ti içeren sistemi bekliyordum. Almayı düşünüyorsanız şimdiden hayırlı olsun.

Size de hayırlı olsun hocam.

@Airi hocam size teşekkür etmeyi unuttum şimdi aklıma geldi çok teşekkür ederim ben bir 6 ay civarı stok fan kullanıp sonra termal macunu yenileyip kule tipi soğutucuya geçeceğim bir soru olmaz sizce?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı