32 inç monitörde rekabetçi oyun oynanır mı?

ASUS'un 4K 240 Hertz 32 inçlik oled monitörü PG32UCDM'yi alma düşüncem var. Bu monitörde CS2 PUBG oynanır mı? Yoksa dezavantaj mı olur benim için?
Bu sizin rekabetçi oyunlarda ne kadar iddialı olduğuna göre değişir yani ben sadece zevkine oynuyorum benim bir hedefim yok diyor iseniz bence bir problem teşkil etmez bence, ben de 2K 32 inç 165 Hz bir monitör kullanıyorum CS 2 ve PUBG de benim için bir sorun teşkil etmedi pek.

Hocam ekran 24.1 inç kalmak şartı ile hafif kavisli bir monitör size daha iyi gelecektir. Ama dümdüz bir monitör isterseniz bu monitör güzel. ASUS güzel markadır kalitelidir.
Yani şuanki zowie 360 hertz monitörüm için iyi bir yükseltme mi olur diyorsunuz ? Gerçekten farkı hissedeceksem ( hem hertz olarak hem tepki süresi olarak) 33 bin veririm sorun değil. Ama fark minimum falansa bu kadar büyük harcama yapmanın gereği olmaz sanırım.

Bu sizin rekabetçi oyunlarda ne kadar iddialı olduğuna göre değişir yani ben sadece zevkine oynuyorum benim bir hedefim yok diyor iseniz bence bir problem teşkil etmez bence, ben de 2K 32 inç 165 Hz bir monitör kullanıyorum CS 2 ve PUBG de benim için bir sorun teşkil etmedi pek.
Hocam aşırı tryhard oynuyorum e-sporcu misali. O halde çift monitörden devam edeyim ben. Bir de yukarda bir soru sordum onu da cevaplar mısınız rica etsem.

Aşağıda e-sporcuların sıklıkla tercih ettiği BenQ XL2566K isimli 360 Hz 0.5ms olduğu iddia edilen monitör ile ASUS ROG Swift PG27AQDM isimli 240 Hz 0.03ms olduğu iddia edilen monitörün tepkime süresi ve overshoot karşılaştırması var;

1714567560460.png

ASUS ROG Swift OLED PG27AQDM vs BenQ ZOWIE XL2566K Side-by-Side Monitor Comparison (Bu linkten farklara daha detaylı bir şekilde bakabilirsiniz.) Gördüğünüz üzere OLED olan monitörüm tepkime süresi çok daha iyi. Renklerden zaten bahsetmeye bile gerek yok. Bence OLED bir monitöre geçmeniz daha iyi olur hocam. @Kiss0fdeath E-sporcular zaten benq monitörleri daha iyi olduğu için tercih etmiyor. Turnuvalarda Benq sponsor olduğu için ve oyuncuların monitörü değiştirme imkanı olmadığı için o monitörleri tercih ediyorlar.

Aşağıda e-sporcuların sıklıkla tercih ettiği BenQ XL2566K isimli 360 Hz 0.5ms olduğu iddia edilen monitör ile ASUS ROG Swift PG27AQDM isimli 240 Hz 0.03ms olduğu iddia edilen monitörün tepkime süresi ve overshoot karşılaştırması var;

Eki Görüntüle 2183727

ASUS ROG Swift OLED PG27AQDM vs BenQ ZOWIE XL2566K Side-by-Side Monitor Comparison (Bu linkten farklara daha detaylı bir şekilde bakabilirsiniz.) Gördüğünüz üzere OLED olan monitörüm tepkime süresi çok daha iyi. Renklerden zaten bahsetmeye bile gerek yok. Bence OLED bir monitöre geçmeniz daha iyi olur hocam. @Kiss0fdeath E-sporcular zaten benq monitörleri daha iyi olduğu için tercih etmiyor. Turnuvalarda Benq sponsor olduğu için ve oyuncuların monitörü değiştirme imkanı olmadığı için o monitörleri tercih ediyorlar.
Hocam uzun uzun açıklamışsınız teşekkür ediyorum fakat pg27aqdm'yi değil pg32ucdm'yi alacaktım. Yine de söyledikleriniz doğru. Oledlerin tepki süresi daha iyi fakat tek sıkıntısı büyüklük. Ben aşırı tryhard oynuyorum rekabetçi oyunları. 32 inçte sıkıntı yaşar mıyım bilemedim. Zaten dediğim gibi her halükarda bu monitörü alacam ve hikayeli oyunlarda kullanacam. 32 inç rahatsız etmezse rekabetçi oyunlarda da kullanırım. Ama rahatsız ederse şuanki zowie monitörümü kullanacam gibi hocam. Ve eğer çift monitör ile devam edecek olursam sizce 540 hertz'e yükseltme yapmama değer mi 360dan?

Şuan zowie 360 hertz TN panel kullanıyorum rekabetçi oyunlar için. Bu 4k oled monitörü zaten alacaktım hikayeli oyunlar için fakat rekabetçi oyunlarda da kullanabilirsem şuanki zowie'yi elimde tutmanın anlamı yok direkt satacaktım yani. Fakat oynanmaz diyorsanız mecbur çift monitör kullanacam. Birde şuanki zowie monitörümü yükseltmeye değer mi sizce aklımda asus rog pg248qp var. 24 inç 540 hertz TN monitör. Fiyatı 33 bin tl.

Açıkçası bu farkları rekabetçi oyunlarda şahsen ben pek anlayamayabilirim deneyimlemedim ama sizin için bir fark teşkil edecektir muhtemelen, rekabetçi oyunlarda yüksek yenileme hızı ve düşük giriş gecikmesi değerleri önemlidir ve paylaştığınız linkte ki monitör bu bağlamda çok iyi değerler sunuyor, eğer bu yükseltmenin sizin için daha iyi olacağını düşünüyor iseniz memnuniyetle yeni bir monitöre geçebilirsiniz.

Bahsettiğiniz monitörün incelemelerine bakabilirsiniz ya da kullanıcı yorumlarına bu size olumlu olumsuz bir düşünce oluşturacaktır, forumda ki arkadaşlar da alternatif bir öneri sunabilir yine istediğiniz özelliklerde.

Hocam uzun uzun açıklamışsınız teşekkür ediyorum fakat pg27aqdm'yi değil pg32ucdm'yi alacaktım. Yine de söyledikleriniz doğru. Oledlerin tepki süresi daha iyi fakat tek sıkıntısı büyüklük. Ben aşırı tryhard oynuyorum rekabetçi oyunları. 32 inçte sıkıntı yaşar mıyım bilemedim. Zaten dediğim gibi her halükarda bu monitörü alacam ve hikayeli oyunlarda kullanacam. 32 inç rahatsız etmezse rekabetçi oyunlarda da kullanırım. Ama rahatsız ederse şuanki zowie monitörümü kullanacam gibi hocam. Ve eğer çift monitör ile devam edecek olursam sizce 540 hertz'e yükseltme yapmama değer mi 360dan?
Profesyonel maçlarda oynamıyorsanız 540' a geçmek pek gerekli olmaz bence.

Neyi merak ediyon hocam sen? O monitör zaten çoğu konuda tatmin eder seni.

100-120 arası sistem toplayacaktım. Vazgeçtim. Bütçeyi düşürdüm. 40-50 arası bütçe yapacağım. Kalan parayı monitöre basacağım. Monitör kaliteli güzel ancak pratikte de evet gerçekten de beklentileri fazlasıyla karşılıyor dedirtecek mi kullanıcıya bunu öğrenmek istiyorum...pratikte kaliteli olsa da 32 inç olduğu için keşke dedirtiyorsa monitörde de 2K 27 inç alıp bütçeyi düşüreceğim

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı