35 bin TL mimarlık için laptop önerisi

Teşekkür ederim

@revivality Değerli hocam ürün sizde olduğu için izninizle birkaç soru sormak istiyorum anladım kadarıyla MUX yok onun yerine Optimus var bu daha mı iyi yoksa daha mı kötü onu anlamadım. Bir diğer sorum da MUX gibi Optimus da bilgisayarı sadece NVIDIA GPU da kullanabiliyor muyuz sadece oyunlar da değil masaüstünde Programlar da vs

Advanced Optimus var cihazda. MUX gibi tam anlamıyla kapatmıyor dahili CPU ama işlevsek bir teknoloji. MUX gibi performansı yükseltiyor.

3 mod var. Bu modlar arası cihaza restart atmadan geçiş sağlayabiliyorsun. (Mux da restart zorunluluğu var)

Otomatik mod: Klasik laptoplarda olduğu gibi güce göre GPU seçimi yapar

Optimus Mod: Harici GPU kapatır sadece dahili GPU kullanır. Pil performansı için kullanılır daha çok.

Only NVIDIA: Dahili GPU gücünü tamamen keser ama MUX da ki gibi Görev Yöneticisi'nden kapatmaz. Tüm işlemleri (Windows, programlar, oyunlar) NVIDIA ile çalışır.

Son düzenleme:
Advanced Optimus var cihazda. MUX gibi tam anlamıyla kapatmıyor dahili CPU ama işlevsek bir teknoloji. MUX gibi performansı yükseltiyor.

3 mod var. Bu modlar arası cihaza restart atmadan geçiş sağlayabiliyorsun. (Mux da restart zorunluluğu var)

Otomatik mod: Klasik laptoplarda olduğu gibi güce göre GPU seçimi yapar

Optimus Mod: Harici GPU kapatır sadece dahili GPU kullanır. Pil performansı için kullanılır daha çok.

Only NVIDIA: Dahili CPU gücünü tamamen keser ama MUX da ki gibi Görev Yöneticisi'nden kapatmaz. Tüm işlemleri (Windows, programlar, oyunlar) NVIDIA ile çalışır.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışsınız. Yani diyelim ki Only Nvidia moduna aldığım zaman Nvidia denetim masasında Masaüstü bilgisayar da olduğu gibi bütün ayarları kullanabiliyor muyum. Diğer bir sorum da o zaman Only Nvidia ayarında 3ds Max Programında Render aldığım zaman o zaman Nvidia kullanmış olacak anladım kadarıyla

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışsınız. Yani diyelim ki Only NVIDIA moduna aldığım zaman NVIDIA denetim masasında Masaüstü bilgisayar da olduğu gibi bütün ayarları kullanabiliyor muyum? Diğer bir sorum da o zaman Only NVIDIA ayarında 3DS Max Programında Render aldığım zaman o zaman NVIDIA kullanmış olacak anladım kadarıyla

Tabii açılıyor tüm ayarlar.

Evet Only NVIDIA da iken yaptığın tüm GPU işlemleri 4060 üzerinden gerçekleşir. 3DS max da 4060 kullanacak yani

Evet aynı herkes de. SK Hynix 5600MHz CL46. Hynix 3000 TL civarı satılıyor ama genelde kullanıcılar Crucial marka aldı 2000 TL civarına sorunsuz kullanıyorlar.

3DS Max Programında kesin olarak NVIDIA 4060 kullandırır değil mi eminiz sonra gerçekten aldıktan sonra böyle bir sorun ile karşılaşırsam cidden beni mahveder iade de veremem. Var mı böyle bir imkan acaba denemek gibi zaten render Setup kısmında GPU seçtiğimiz de Performans ayarlarında gösteriyorsa bitmiştir

Kendi içindeki RAM modelinin tam olarak linkini atabilir misiniz alacağım çünkü

Son düzenleme:
3DS Max Programında kesin olarak NVIDIA 4060 kullandırır değil mi eminiz sonra gerçekten aldıktan sonra böyle bir sorun ile karşılaşırsam cidden beni mahveder iade de veremem. Var mı böyle bir imkan acaba denemek gibi zaten render Setup kısmında GPU seçtiğimiz de Performans ayarlarında gösteriyorsa bitmiştir

Kendi içindeki RAM modelinin tam olarak linkini atabilir misiniz alacağım çünkü

Minimum sistem gereksiniminde 4 GB, önerilen 8 GB ve üstü VRAM yazıyor ama programı hiç kullanmadığım için net bir yorum yapamam.

14 gün koşulsuz iade hakkın var.

Minimum sistem gereksiniminde 4 GB, önerilen 8 GB ve üstü VRAM yazıyor ama programı hiç kullanmadığım için net bir yorum yapamam.

14 gün koşulsuz iade hakkın var.

Çok teşekkür ederim

Ben karar verene kadar stok bitti. Şu sayfada buldum aynı ürünü fiyatı aslında biraz daha düşük benim için daha iyi ama güvenilir mi bilmiyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı