3500 TL Telefon Önerisi

2015 Ekim ayında ilk akıllı telefonum ASUS ZenFone 2 aldım 1300 TL'ye 2 günde 1 taktığım şarj, 2 ay sonunda günde 2-3 kezlere vardı. Dandik garanti servisi ve tüketici hakları derken 4-5 ay sonunda bu Android'de iş yok galiba diyerek ismi çok met edilen iPhone almaya karar verdim.

2016 Mayıs ayında 1400 TL'ye iPhone 5S aldım, ikinci akıllı telefonum. 2. yılında servise kamera tozlanması vb. sebeplerden verdim ve yenisini teslim aldım onunla da 2 yıl geçirdim.

Ön kamera leş tozlu durumda kullanılamıyor, arka kamera da geçen düşürdüğüm için ufak bir leke var. Bataryayı günde iki-üç kez fullüyorum.

Durum şu ki 3500 TL bütçem var; iPhone malzeme kalitesi, sağlamlığı(kaç kez düşürdüm), servis kalitesi ve ileriye dönük olması suretiyle kendini kanıtladı.

Ama artık depolama ve şarj gibi sorunlar yüzünden Android'e geçmek istiyorum( Samsung A71 ) o zamanda aklıma ASUS'ta yaşadığım artistik 3500 mAh batarya sorunu geliyor.

Birinin kalitesi belli fakat batarya ve depolama(5s 16 GB 8'i sistem) problemi var, diğeri kağıt üzerinde incelersem benim tam istediğim şey olmasına rağmen dandik servis hizmeti, ufak darbelerde kolay zarar görmesi gibi zımbırtılarla geliyor. A71 batarya 4500 mAh ama 2 ay sonra günde 2 kez takacaksam gider iPhone alırım?

2016'da 2013 üretimi bir iPhone aldım yıl oldu 2020. 2020 yılında 2020 Android almaya korkuyorum.

Sizce ne yapmalıyım?

Kullanım amacım ağırlık video çekimi, en son oyun ne zaman oynadım hatırlamıyorum.

Bence M30S alın. Bataryası bayağı bir gidiyor. 2700-2800 gibi bir piyasası var güçlü bir telefonda PUBG'de HD FPS'yi de 50 yapabiliyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zenfone 2 Laser kullanıcısıydım. 2 Sene kullandım yaklaşık. Son 1.5 yılda bataryası bitti. 3 kere değiştirdim. ROM attım, Root attım. Bir sürü işlem gördü ama telefonu adam edemedim. Forumdaki herkesin iPhone 6S-7 alınmaz eskidi demesine rağmen onların tersine gittim ve 1.5 senedir iPhone 6S Uzay Grisi kullanıyorum, 32GB depolaması var. 2700 TL'ye almıştım Vatan Bilgisayardan. Apple ürünlerine zam gelmeden 2 ay önce aldım şansıma. Hala kullanıyorum hiçbir donma, batarya sorunu yaşamadım. 1 Kere bataryasını değiştirdim o da kullanımdan değil fabrika hatalı çıktığı için. Yeni taktığım bataryayı da Aralık 2018'den beri kullanıyorum.

Sana tavsiyem eğer iPhone alacaksan 7 ve üst modeller çünkü iOS 14 ile Apple gene bir cihazın fişini çekebilir bu cihazda 6S olabileceğini söylüyorlar.

Sana tavsiyem eğer iPhone alacaksan 7 ve üst modeller çünkü iOS 14 ile Apple gene bir cihazın fişini çekebilir bu cihazda 6S olabileceğini söylüyorlar.
Ben pek sanmıyorum. ayrıca iOS 13 de kullansam bu telefon en az 2-3 sene daha gidecek. Kesinlikle eminim. Tabii alabiliyorsa 7 almasında fayda var. Ben zamanında keşke 300 lira daha fazla verip 7 alsaydım dedim. Ama 6S'den pişman olduğum için değil. 7'nin tasarımı daha güzel geliyor bana ve kamerası daha iyi tabii ki.

2015 Ekim ayında ilk akıllı telefonum ASUS ZenFone 2 aldım 1300 TL'ye 2 günde 1 taktığım şarj, 2 ay sonunda günde 2-3 kezlere vardı. Dandik garanti servisi ve tüketici hakları derken 4-5 ay sonunda bu Android'de iş yok galiba diyerek ismi çok met edilen iPhone almaya karar verdim.

2016 Mayıs ayında 1400 TL'ye iPhone 5S aldım, ikinci akıllı telefonum. 2. yılında servise kamera tozlanması vb. sebeplerden verdim ve yenisini teslim aldım onunla da 2 yıl geçirdim.

Ön kamera leş tozlu durumda kullanılamıyor, arka kamera da geçen düşürdüğüm için ufak bir leke var. Bataryayı günde iki-üç kez fullüyorum.

Durum şu ki 3500 TL bütçem var; iPhone malzeme kalitesi, sağlamlığı(kaç kez düşürdüm), servis kalitesi ve ileriye dönük olması suretiyle kendini kanıtladı.

Ama artık depolama ve şarj gibi sorunlar yüzünden Android'e geçmek istiyorum( Samsung A71 ) o zamanda aklıma ASUS'ta yaşadığım artistik 3500 mAh batarya sorunu geliyor.

Birinin kalitesi belli fakat batarya ve depolama(5s 16 GB 8'i sistem) problemi var, diğeri kağıt üzerinde incelersem benim tam istediğim şey olmasına rağmen dandik servis hizmeti, ufak darbelerde kolay zarar görmesi gibi zımbırtılarla geliyor. A71 batarya 4500 mAh ama 2 ay sonra günde 2 kez takacaksam gider iPhone alırım?

2016'da 2013 üretimi bir iPhone aldım yıl oldu 2020. 2020 yılında 2020 Android almaya korkuyorum.

Sizce ne yapmalıyım?

Kullanım amacım ağırlık video çekimi, en son oyun ne zaman oynadım hatırlamıyorum.
Huawei Nova 5T bakmanızı tavsiye ederim. Onun haricinde Samsung Galaxy A71'in ekran paneliyle ilgili problemler olduğu söyleniyor, araştırmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı